3D najlepsze w kinach IMAX - przypadek Transformers 3 to potwierdza...

Michael Bay zrobił film słaby - oceny na Rotten Tomatoes (tylko 36 proc. pozytywnych recenzji) nie pozostawiają co do tego wątpliwości. Ale jedno trzeba mu przyznać - spektakl 3D mu się udał, co zresztą potwierdzają świetne wyniki finansowe tego filmu. Jednak największe wrażenie Transformers 3 robi na wielkich ekranach IMAX. Dlaczego?

Transformers 3

Filmy 3D możemy oglądać dzisiaj na ekranie naszego telewizora. Możemy oglądać w kinie na cyfrowym projektorze. Ale możemy też oglądać na wielkich sferycznych ekranach w kinach IMAX. Badania wykazują jednak, że filmy 3D nie robią na widzach wrażenia. Dlaczego?

Większy rozmiar ekranu = większy efekt 3D

Jest jedna zasada co do 3D (o czym specjalnie nie mówią producenci 3D TV). Trójwymiar robi tym większe wrażenie, im większy jest ekran, na którym trójwymiarowy obraz jest wyświetlany. Telewizory 3D dają stosunkowo słaby efekt ze względu na małe rozmiary, w typowych kinach jest trochę lepiej, ale... największe wrażenia dostajemy w zaawansowanych technologicznie kinach IMAX - tylko tam znajdziemy specjalne, gigantyczne ekrany odpowiednio “ugięte" w stronę widza. Stworzone wręcz do prezentacji 3D.

3D najlepsze w kinach IMAX - przypadek Transformers 3 to potwierdza...

Bumblebee

Transformers 3 - spektakl 3D pokazujący siłę kin IMAX

IMAX to najlepsze miejsce do oglądania 3D. Potwierdzają to opinie serwisów filmowych dotyczących Transformers 3 w wersji 3D. Poniżej dwa przykłady.

- Michael Bay zrobił tylko jedną rzecz dobrze - Transformers 3 to produkcja naprawdę godna spektaklu rodem z kina IMAX - sądzi serwis filmowy Collider. - Jedynym sposobem, w którym należy doświadczać filmu Transformers 3 jest kino IMAX, w którym dźwięk roznosi widza na kawałki. A do tego jeszcze ta niesamowita trwająca godzinę sekwencja akcji pod koniec filmu... - zachwyca się serwis Firstshowing.

Jeżeli 3D to tylko w IMAX?

Mnie też wydaje się, że IMAX to najlepsze miejsce dla 3D. A co Wy myślicie? Czy także uważacie, że 3D najlepiej ogląda się w kinach IMAX? A może wystarcza Wam obraz 3D na telewizorach? Bo przecież użytkownicy w większości kochają swoje telewizory 3D...

Źródło: TG Daily


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: