3D w Macromedia Director 8.5

Macromedia i Intel ogłosiły plany współpracy nad technologią umożliwiającą prezentację grafiki trójwymiarowej w Internecie.

Zaprezentowana wczoraj najnowsza wersja aplikacji multimedialnej Macromedia Director 8.5 współpracuje z opracowanym przez Intela mechanizmem renderingu Internet 3D, dzięki któremu obsługa złożonej grafiki trójwymiarowej może zostać 'przeniesiona' z serwera na komputer użytkownika. Skoro część pracy może być wykonana 'offline', mniej danych musi zostać wysłanych z serwera, co oznacza szybszy czas transferu nawet przy łączach o niskiej przepustowości.

'W istocie zmusiliśmy do cięższej pracy wasze komputery, a nie wasze modemy', powiedział rzecznik Intela Manny Vara, dodając, że technologia została wprawdzie opracowana z myślą o modemach 56kbps, ale korzystać z niej mogą także użytkownicy wolniejszych połączeń.

Macromedia Director 8.5 Shockwave Studio zostanie wydane zarówno dla Windows i Mac OS w maju bieżącego roku i ma kosztować 1,199 USD, aktualizacja dla użytkowników Directora 8.0 wyniesie 199 USD, natomiast upgrade z wersji Director 5 będzie kosztował 399 USD. Wersje francuska, niemiecka, japońska i koreańska mają ukazać się w czerwcu bieżącego roku.

www.macromedia.com


Zobacz również