3Dconnexion: manipulator 3D dla notebooków

SpaceNavigator to dostępny również na naszym rynku manipulator 3D firmy 3Dconnexion. Jego producent postanowił zadbać również o użytkowników notebooków i przedstawił nowy model przeznaczony do pracy w podróży.

Nowa wersja manipulatora SpaceNavigator przeznaczona jest dla użytkowników komputerów przenośnych. Urządzenie pozwala na nawigację w środowiskach trójwymiarowych popularnych aplikacji - takich jak AutoCAD czy Google Earth.

SpaceNavigator dla notebooków

SpaceNavigator dla notebooków

"Wraz z dynamicznym rozwojem rynku komputerów przenośnych coraz więcej ludzi nosi przy sobie notebooki, co przekłada się na wzrost zapotrzebowania na współpracujące z nimi zaawansowane urządzenia. Naszą myszkę 3D cechuje wyszukany design, który spełnia wymagania stawiane przez różne środowiska, bez poświęcania intuicyjnej nawigacji 3D" - tłumaczy Dieter Neujahr, prezes 3Dconnexion.

Urządzenie pozwala między innymi na jednoczesne przybliżanie i obracanie obiektów oraz oddaje do dyspozycji użytkownika dwa programowalne klawisze. W porównaniu do swojego starszego, stacjonarnego brata jest prawie o połowę lżejsze (waży 240 gramów) i mniejsze (jego wymiary - 68 x 68 x 46 mm). Producent nie zapomniał też o dołączeniu do zestawu podróżnego pokrowca.

SpaceNavigator dla notebooków został wyceniony na 129 USD.

Strona producenta.


Zobacz również