3GSM: nowe 'sprytne telefony' Motoroli

Podczas odbywającej się w Cannes światowej konferencji 3GSM World Congress 2004, koncern Motorola przedstawił dwa nowe modele telefonów 'smart phone', wyposażonych w mobilną platformę Windows.

Pierwszy telefon Motoroli oparty o mobilną wersję systemu Windows (MPx200) został wprowadzony na rynek we wrześniu zeszłego roku. Teraz dołączyły do niego modele MPx oraz MPx100, które w drugiej połowie 2004 roku powinny już trafić do końcowych klientów.

Model MPx charakteryzuje się dwustronnie otwieraną klapką – wertykalnie w przypadku wykorzystania, jako tradycyjny telefon oraz horyzontalnie, gdy chcemy skorzystać z jego bardziej zaawansowanych opcji. Posiada klawiaturę w układzie QWERTY i ekran dotykowy o 16-bitowej głębi kolorów oraz rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Z urządzeniem zintegrowano moduł Bluetooth i Wi-Fi, a dodatkowe gniazdo na kartę SD lub MMC oferuje obsługę nośnika pamięci o maksymalnej pojemności 1 GB.

Bardziej tradycyjnie prezentuje się natomiast model MPx100, wyposażony w odtwarzacz MP3, zintegrowany moduł Bluetooth oraz gniazdo na karty pamięci mini-SD o maksymalnej pojemności 512 MB. Adapter Wi-Fi oraz klawiatura w układzie QWERTY będą dołączane do telefonu jako akcesoria dodatkowe. Oba, trzyzakresowe urządzenia posiadają wbudowane aparaty cyfrowe o matrycy 1,3 megapiksela wraz z flashem, obsługują łączność na podczerwień i synchronizują się przy pomocy odpowiedniego oprogramowania z klientem pocztowym Microsoft Outlook.

Jak do tej pory nie zostały ujawnione dokładniejsze informacje o rozmiarach, cenach oraz żywotności baterii nowych telefonów Motoroli.

Więcej informacji: http://www.motorola.com