3GSM - nowy Sony Ericsson K610

Na odbywającym się właśnie w Barcelonie Światowym Kongresie 3GSM, Sony Ericsson zaprezentował współpracujący z sieciami trzeciej generacji telefon K610. Będzie on, jak zapewnia producent, jednym z najcieńszych i najlżejszych telefonów 3G, jakie w najbliższym czasie trafią na rynek.

3GSM - nowy Sony Ericsson K610

Sony Ericsson K610

Telefon posiada obudowę o wymiarach 102 x 45,2 x 16,9 mm - jego waga to niewiele ponad 90 g. Wyposażono go w kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 1,9-cala (176 x 220 pikseli) oraz aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 megapikseli. Umożliwia nagrywanie i odtwarzanie filmów, obsługuje formaty audio - MP3, AAC i E-AAC+ oraz funkcję video calling (dodatkowa kamera VGA). Do komunikacji z innymi urządzeniami używa standardowego złącza USB, podczerwieni oraz technologii Bluetooth. Dzięki slotowi kart Memory Stick Micro (M2) możliwe jest rozbudowanie pamięci do 1 GB. Do rąk użytkownika zostanie również oddana przeglądarka NetFront, oferująca funkcję WAP 2.0, W3C oraz możliwość wyświetlania dokumentów PDF.

Dostępne będą dwie regionalne wersje aparatu obsługującego sieci Dual Mode UMTS: M610i (dla Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Pacyficznej) oraz M610c (dla Chin kontynentalnych).

Nowe urządzenie, które powinno pojawić się w sprzedaży w drugim kwartale tego roku będzie dostępne w kolorze czerwonym i srebrnym. Niestety nie jest znana jego cena.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać na

stronie producenta.