3M MM200 - miniaturowy projektor dla telefonów komórkowych

Firma 3M zaprezentuje na targach CES 2009 nowy moduł projektora, który - dzięki swoim niebywale małym rozmiarom - może być z powodzeniem montowany w takich urządzeniach jak telefony komórkowe. Nosi on oznaczenie MM200.

Czytaj też: Ranking PC Worlda - projektory do kina domowego.

Rynek kieszonkowych projektorów rozwija się coraz dynamiczniej. W roku poprzednim pojawiło się na nim sporo nowych konstrukcji. Jedną z nich był zaprojektowany przez firmę 3M model o oznaczeniu MPro110 i wymiarach 5,08 x 2,29 x 11,43 cm (pisaliśmy o nim w artykule "3M MPro110 - projektor w sam raz do kieszeni"), który zbudowano przy wykorzystaniu technologii LCoS.

Prototypowa konstrukcja korzystająca z modułu MM200

Prototypowa konstrukcja korzystająca z modułu MM200

Wiadomo już, że na targach CES 2009 zostanie zaprezentowana kolejna konstrukcja tego producenta. Jest to prototypowy projektor zbudowany przy wykorzystaniu nowego modułu o oznaczeniu MM200, który korzysta z technologii LCoS i cechuje się niezwykle małymi rozmiarami. Potrafi on wyświetlić obraz VGA o przekątnej sięgającej 50 cali i - jak zapewniają jego konstruktorzy - z powodzeniem może być montowany w przenośnych urządzeniach takich jak telefony komórkowe i cyfrowe aparaty fotograficzne. Warto również zwrócić uwagę na jego niewielki pobór mocy, który nie powinien przekroczyć 1 W (źródłem światła są oczywiście diody LED).

Pierwsze urządzenia wykorzystujące moduł MM200 powinny się pojawić w sprzedaży jeszcze tym roku.

Więcej w materiale wideo.

Aktualizacja: 20 stycznia 2009 12:36

Dodano materiał filmowy z prezentacją projektora.