3ivx - konkurencja dla DivX ;)

Firma 3ivx wprowadza na rynek system kompresji obrazu 3ivx, którego algorytm kodowania bazuje na strukturze formatu MPEG-4.

Firma 3ivx wprowadza na rynek nowy system kompresji obrazu 3ivx, którego algorytm kodowania bazuje na strukturze formatu MPEG-4. Nowa metoda zmniejszania rozmiaru plików przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości odtwarzania została opracowana z myślą o systemach: Windows, Mac OS, Linux/Unix, BeOS oraz Amiga. Stopień kompresji wideo oraz ruchomych obrazów wynosi 1:13. Konkurencyjny DivX ;) pozwala na zakodowanie obrazu w stosunku 1:10.

Nowy format może być stosowany zarówno w urządzeniach przenośnych, jak i stacjonarnych. Za jego pomocą będzie można kompresować m.in. filmy, wideo konferencje, telewizję internetową. Zdaniem twórców znajdzie on też zastosowanie w konsolach do gier oraz w systemach telefonii komórkowej 3 generacji, m.in. w UMTS.

Na stronach producenta dostępna jest wersja testowa, którą można pobrać za darmo. Wersja komercyjna dla jednego użytkownika do zastosowania domowego kosztuje 10 USD. Wersje profesjonalne Plus i Pro kosztują odpowiednio: 400 i 800 USD.

Więcej informacji: www.3ivx.com


Zobacz również