4,1 mln. sprzedanych Playstation Move

Kilka chwil po ogłoszeniu wyników sprzedaży Kinecta, swoim własnym sukcesem pochwaliła się firma Sony. Jej przedstawiciele ogłosili, że po Playstation Move sięgnęło już kilka milionów graczy.

Pierwszą część batalii o klienta wygrało zatem Sony, które na niecały miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia ujawniło, że Playstation Move trafiło w ręce 4,1 mln. wielbicieli elektronicznej rozrywki. Dane te dotyczą liczby sprzedanych urządzeń na całym świecie do listopada tego roku, ale nie obejmują sprzedaży samej kamerki Playstation Eye (niezbędnej do korzystania z Move) i osobnego Playstation Move Navigation Stick.

Choć Sony powinno być zadowolone z dużego zainteresowania swoim kontrolerem, to przedstawiając jego wyniki sprzedaży, trzeba zaznaczyć, że kontroler jest o ponad miesiąc dłużej na rynku niż rozwiązanie Microsoftu. Obie firmy na pewno ruszą więc z świąteczną ofensywą reklamową i dopiero w nowym roku dowiemy się, która z nich wygrała pierwszą rundę starcia między "kontrolerami nowej generacji".

Warto przypomnieć, że wczoraj Microsoft ogłosił, iż Kinect został kupiony przez 2,5 mln. wielbicieli elektronicznej rozrywki.