4-dyskowy NAS od Promise Technology

Alstor wprowadza do sprzedaży SmartStor NS4300N. Jest to urządzenie typu NAS z 4 kieszeniami na dyski twarde SATA 3 Gb/s.

Dzięki obsłudze wielu protokołów sieciowych (FTP/SMB/CIFS/AFP/NFS), urządzenie znajdzie zastosowanie na wszystkich popularnych platformach, m.in. Windows, Linux czy Macintosh. W urządzeniu zastosowano szereg narzędzi zapewniających duże bezpieczeństwo i łatwy dostęp do danych, m.in.: automatyczny backup po przyciśnięciu jednego przycisku (One Touch Backup), wykonywanie backupu przyrostowego (SmartSYNC), wykonywanie tzw. "migawek" (snapshot) czy replikacja danych poprzez Internet z lokalnego urządzenia na zdalne.

SmartStor obsługuje protokoły i usługi HTTPS, domain integration, Microsoft ADS, Unix NIS, jak również zapewnia zarządzanie użytkownikami, grupami i przydzielanie przestrzeni dyskowej użytkownikom.

4-dyskowy NAS od Promise Technology

NAS Promise SmartStor NS4300N

W SmartStor NS4300N zastosowano sprawdzoną technologię RAID. Urządzenie obsługuje RAID 0, 1, 5, 10 i oferuje szereg zaawansowanych narzędzi RAID, obejmujących zwiększanie pojemności on-line, migrację poziomów RAID, zaawansowane narzędzia obsługi błędów (PerfectRAID), hot spare i inne. Oprócz protokołu DHCP pozwalającego na łatwe skonfigurowanie w sieci, SmartStor NS4300N oferuje szereg narzędzi do zarządzania odpowiadających zarówno potrzebom osób początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. Prosty w obsłudze kreator ustawień wymaga tylko kilku kliknięć myszą, by dokonać instalacji urządzenia. Zaawansowani użytkownicy mają do swojej dyspozycji aplikację do zarządzania opartą na przeglądarce internetowej (Promise Advanced Storage Manager WebPASM), za której pośrednictwem mogą w pełni skonfigurować, monitorować, wyłączyć i restartować SmartStor lokalnie, jak i zdalnie. System powiadamia użytkownika o statusie backupu czy błędach systemu za pomocą sygnału dźwiękowego, diody lub drogą e-mailową.

Obudowę zaprojektowano w taki sposób, by zredukować maksymalnie pobór mocy i poziom hałasu. Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancją. SmartStor MS4300N bez dysków kosztuje ok 2000 zł.

Dystrybutor:

http://www.alstor.com.pl