4 lata Naszej-Klasy

W piątek, minęły cztery lata odkąd w Polsce narodziła się Nasza-Klasa. Serwis wywołał internetową rewolucję w naszym kraju i do dziś jest największą polską siecią społecznościową. Działając pod nazwą nk.pl, ma dziś 14 mln użytkowników.

XXI wiek, w polskiej sieci, podzielić można na okres przed i po Naszej-Klasie. Dzięki niej, Polacy zrozumieli, że internet może pomóc im odnaleźć dawnych przyjaciół, utrzymywać kontakt, planować spotkania i informować znajomych. W anonimowej sieci, wielu po raz pierwszy zdecydowało się wystąpić pod własnym nazwiskiem i wpisać na rejestr uczniów dawnej szkoły i uczelni.

W międzyczasie, serwis zmieniał właścicieli, a nawet nazwę, bo dziś na Naszą-Klasą mówi się tylko NK.pl. Zmienił się charakter strony, która z portalu szkolno-sentymentalnego, poszła w kierunku rozrywki i dodatkowych funkcji.

Zobacz również:

  • Twitter się sypie. Musk wystraszył pracowników

Pisanie w Śledziku, komunikator NKtalk, Grupy zainteresowań, aplikacje mobilne i społecznościowe gry online to tylko niektóre możliwości, które możesz dziś zobaczyć w NK.pl. Możliwości lepsze i gorsze, czasem źle przyjmowane, jak Śledzik i pamiętne akcje "usunąć śledzia".

Wiele wskazuje na to, że kolejne 10 lat należeć będzie do kogoś innego. Pisząc o NK.pl, warto jednak docenić serwis, który wciągnął do sieci osoby z różnych stron, sfer i w różnym wieku. Facebook, który jest dziś w centrum zainteresowania, właśnie dzięki NK miał grunt do rozwoju w Polsce.

Jesteśmy ciekawi, jak Wy oceniacie 4 lata Naszej-Klasy. Czy serwis wpłynął na polską sieć? A może na Wasze życie? Czy NK.pl ma przed sobą kolejne lata rozwoju, czy może czeka ją szybki koniec?