4 nagrody EISA dla Panasonika

Wczoraj informowaliśmy o 2 nagrodach EISA jakie otrzymały produkty Philipsa. Dzisiaj przedstawiamy aż 4 nagrodzone modele urządzeń audio-wideo marki Panasonic.

W tym roku Panasonic otrzymał nagrody EISA w aż czterech kategoriach:

-Europejski aparat fotograficzny roku klasy Zoom dla Lumix DMC-FZ5

-Europejska kamera cyfrowa roku dla NV-GS250

-Europejski odtwarzacz DVD roku dla DVD-S97

-Europejski ekologiczny telewizor roku dla TX-28N1

Tytuł europejskiego aparatu fotograficznego klasy Zoom 2005/2006 otrzymał zaawansowany kompakt Panasonic DMC-FZ5 z 12-krotnym powiększeniem optycznym. Rada specjalistów fotografików uznała, że "W przypadku aparatu Lumix DMC-FZ5 małe jest nie tylko piękne, ale także pełne mocy. To niewielkie urządzenie ma szybki obiektyw Leica z funkcją 12-krotnego przybliżenia, który można bez obaw używać przy maksymalnej ogniskowej i słabym oświetleniu dzięki stabilizatorowi obrazu Panasonic Mega OIS". Jury stwierdziło ponadto, że "5-megapikselowa matryca CCD zapewnia dobrą jakość zdjęć, a procesor obrazu Venus Engine II umożliwia szybką pracę i daje szerokie możliwości twórczej obróbki fotografii".

W kategorii kamer cyfrowych Panasonic wygrał już po raz siódmy. Tytuł europejskiej kamery cyfrowej roku 2005/2006 otrzymał model Panasonic NV-GS250. "Obiektyw zmiennoogniskowy Leica Dicomar, trzy przetworniki CCD i optyczny stabilizator obrazu sprawiają, że ta kompaktowa kamera może być urządzeniem wzorcowym", orzekło jury.

"Panasonic głęboko przemyślał kwestie ergonomii, wygody i łatwości obsługi. Do zdjęć cyfrowych można na przykład wykorzystać matrycę 3,1 mln pikseli a wszystkie podstawowe funkcje obsługiwane są bardzo praktycznym joystickiem."

W kategorii "Europejski odtwarzacz DVD roku 2005/2006" wygrał Panasonic

DVD-S97. "DVD-S97 Panasonic ma odmłodzoną, wąską obudowę i zwodniczo niską cenę", zauważyli sędziowie. "Mimo tego, naszpikowany jest nowoczesną techniką i wyposażony w mnóstwo opcji. Obsługuje wiele formatów audio i wideo. Za jego pomocą można odtwarzać obrazy, które wyglądają doskonale zarówno w formacie analogowym, jak i w cyfrowym HDMI (High Definition Multimedia Interface)".

Nagrodę w dziedzinie ekologii EISA przyznała po raz pierwszy w historii. "Panasonic TX-28PN1 zwyciężył zdecydowanie w kategorii europejskiego ekologicznego telewizora roku 2005/2006. Telewizor analogowy TX-28PN1 pokazał, w jaki sposób wydajniejsza elektronika użytkowa może przyczynić się do oszczędności energii". W podsumowaniu jury uznało, że "Urządzenie posiada ekologiczną obudowę, ograniczoną liczbę zwojów i mały transformator. Pozwala to ograniczyć zużycie energii zarówno podczas normalnej pracy, jak i w trybie czuwania. W dodatku wiele komponentów można wykorzystać ponownie".


Zobacz również