4 najlepsze aplikacje do przechowywania plików w chmurze

Na komputery osobiste dostępne jest oprogramowanie, które pozwala przechowywać kopię naszych danych zgromadzonych na lokalnym dysku twardym także “w chmurze". Oprócz szeregu innych zalet pozwala to na łatwy dostęp do nich z poziomu przeglądarki internetowej, a także... smartfonów z Androidem.


Zalety chmury

Oprogramowanie do przechowywania danych w chmurze pozwala między innymi na prostą na synchronizację plików między kilkoma komputerami. Eliminuje ono konieczność ręcznego przenoszenia dokumentów między np. laptopem a komputerem stacjonarnym. Niezależnie od tego gdzie będziemy pracować, nasze dane będą zawsze aktualne. Podczas awarii fizycznego nośnika, czyli dysku twardego, możemy też dzięki niemu odzyskać pliki poprzez powtórne ściągnięcie ich z serwera.

Zobacz nowy odcinek Technokracji PC World na Youtube - Co czeka w Chmurze

Zobacz również:

Mobilne aplikacje

Jest mnóstwo serwisów, które oferuje takie usługi. Z reguły dostępne są w wersji darmowej, obarczonej limitem miejsca lub miesięcznego transferu oraz płatnych wersjach premium. Najpopularniejsze z nich oprócz obsługi zwykłych systemów operacyjnych (takich jak Windows, Mac OS czy Linux) oferują aplikacje na urządzenia wyposażone w system Android. Zapraszamy do przejrzenia galerii, w której wyróżniliśmy cztery najlepsze z nich (aby do niej przejść, kliknij w obrazek).

4 najlepsze aplikacje do przechowywania plików w chmurze

Galeria czterech najlepszych aplikacji do przechowywania plików w chmurze

Wasze typy

A jakich aplikacji do synchronizacji danych z chmurą Wy używacie? Czy jest to jedna z czterech wybranych przez nas, a może inna usługa? Podzielcie się swoimi typami i argumentami przemawiającymi za nimi w komentarzach!