4 programy do optymalizacji systemu Windows

PGWARE udostępniło nowe wersje programów do optymalizacji systemu Windows. W skład pakietu wchodzą takie aplikacje jak: PCBoost (przyśpieszanie pracy procesora), PCMedik (naprawa błędów i problemów systemowych), SuperRam (zwiększanie wydajności pamięci RAM), Throttle (usprawnienie działania łącza internetowego).

Programy PGWARE polecane sę przede wszystkie użytkownikom dbającym o wydajność i stabilność komputerów. Prostota obsługi to ich główna zaleta. Posiadają najważniejsze funkcje potrzebne do znacznej poprawy działania jak i wydajności systemu. Wśród najważniejszych znajdziemy: przyśpieszenie działania procesora i pamięci RAM, naprawę błędów systemowych a także znaczne przyśpieszenie działania łącza internetowego.

4 programy do optymalizacji systemu Windows

PCBoost 6.8.9.2010

PCBoost to aplikacja, której głównym zadaniem jest optymalizacja ustawień systemu w czasie rzeczywistym w celu zwiększenia wydajności. Jej dzianie jest proste - aktualnie aktywna gra lub program uzyskuje maksimum możliwych zasobów procesora i pamięci (wszystkie zadania z nią związane osiągają najwyższy priorytet). Jeżeli użytkownik przełączy się pomiędzy zadaniami, aplikacja automatycznie zwolni zasoby systemowe i przekaże je do kolejnego procesu. Program nie dokonuje żadnych zmian ustawień sprzętowych, działa jedynie w środowisku programowym.

Zobacz również:

  • Cyberpunk 2077 - ten mod pozwoli wam uruchomić grę na słabszych PC
  • 5 rzeczy, których należy unikać przy zakupie laptopa do grania lub pracy
4 programy do optymalizacji systemu Windows

PCMedik 6.8.9.2010

PCMedik to narzędzie do podnoszenia wydajności komputera i rozwiązywania problemów w funkcjonowaniu systemu operacyjnego. Aplikacja nie dokonuje żadnych modyfikacji parametrów sprzętowych, a wzrost szybkości działania uzyskuje się dzięki optymalizacji konfiguracji środowiska programowego

4 programy do optymalizacji systemu Windows

SuperRam 6.8.9.2010

SuperRam to aplikacja do optymalizacji pamięci RAM zainstalowanej w komputerze. Kontroluje sposób, w jaki przydzielana jest programom pamięć operacyjna i zwalnia nieużywane zasoby. Skonfigurowany jest domyślnie w taki sposób, by jak najbardziej zwiększać wydajność komputera.

Pilnuje, żeby uruchamiane aplikacje wykorzystywały pamięć fizyczną, a nie wirtualną. Dba o jak najmniejszą fragmentację pamięci i kontroluje procesy systemowe.

4 programy do optymalizacji systemu Windows

Throttle 6.8.9.2010

Throttle to program pozwalający modyfikować ustawienia systemowe dla wszelkiego typu modemów (analogowych, kablowych, DSL), dzięki czemu prędkość połączenia z Internetem może wzrosnąć nawet o 200% (zgodnie z deklaracjami producenta). Dodatkowo program (bez modyfikowania ustawień sprzętowych) eliminuje częste zrywanie połączenia i zawieszanie się modemu.

Programy do optymalizacji systemu dostępne w zasobach IDG.pl