40% mieszkańców Azeroth jest uzależniona?

Problemy uzależnień są zawsze trudne i kontrowersyjne. Szczególną pozycję zajmują uzależnienia od gier komputerowych. Do niedawna były one w dużej mierze lekceważone, a wręcz niezauważane. Sytuacja powoli się zmienia.

40% mieszkańców Azeroth jest uzależniona?
Takie wiadomości powinny dać trochę do myślenia wszystkim graczom, użytkownikom World of WarCraft w szczególności. Od czasu wielkiego boomu na MMORPG jaki wprowadził WoW, miliony graczy z całego globu coraz bardziej zatracają się w wirtualnej rzeczywistości.

Problem jest na tyle poważny, że za jego rozwiązywanie wzięli się specjaliści. W rozmowie z dziennikarzami serwisu Twitch Guru, doktor Meressa Orzak, specjalistka w dziedzinie psychologii klinicznej, stwierdziła, że prawie połowa osób grających w hit firmy Blizzard jest od tej gry uzależniona.

Co więcej, jej zdaniem różnica pomiędzy uzależnieniami takimi jak papierosy, alkohol czy narkotyki, a grami komputerowymi jest niewielka.

Z tego powodu, gry, ze szczególnym uwzględnieniem MMORPG-ów, powinny zawierać na pudełkach specjalne ostrzeżenia, sygnalizujące, że produkt może doprowadzić nabywcę do nałogu.

Meressa Orzak pracuje w organizacji Computer Addiction Services. Wszystkich zainteresowanych jej działalnością, poszukujących informacji lub porady, zapraszamy na oficjalną stronę.