40 tys. aplikacji w Windows Phone Marketplace

Uruchomionemu w październiku poprzedniego roku serwisowi Windows Phone Marketplace przybywa codziennie 165 nowych aplikacji. Obecnie oferuje ich 40 tysięcy.

Windows Phone Marketplace to platforma, która pod względem oferowanych zasobów nie może się w żaden sposób równać z konkurencyjnymi App Store i Android Market. Trzeba tutaj jednak wyraźnie zaznaczyć, że jest od nich zdecydowanie młodsza: Microsoft świętował jej uruchomienie zaledwie nieco ponad rok temu.

Na szczęście dla użytkowników Windows Phone, platforma dystrybucji przeznaczonych dla nich aplikacji wciąż się jednak rozwija, czego potwierdzeniem są najnowsze dane, z których wynika, że pokonała kolejny krok milowy. Od teraz może się bowiem pochwalić zbiorem 40 tysięcy aplikacji.

W ciągu ostatniego miesiąca do Marketplace trafiało codziennie 165 aplikacji (15% z nich stanowiły gry), które można rozbić na następujące grupy:

- darmowe aplikacje: 68%

- aplikacje płatne z dostępną wersją trial: 9%

- aplikacje płatne: 23%

Opierając się w wyliczeniach na obecnych codziennych "wpływach", Windows Phone Marketplace powinien świętować osiągnięcie kolejnego kamienia milowego - 50 tysięcy aplikacji - na początku stycznia przyszłego roku.