4000 zł za iPhone'a

Gorączka jaką wywołał iPhone dotarła także do Polski. Kilka urządzeń można znaleźć na Allegro.pl. Są chętni, choć na razie ten "telefon wynaleziony na nowo" jest w Polsce praktycznie bezużyteczny.

499 USD za 4GB iPhone'a to ok. 1400 zł, 599 USD za wersję 8GB to ok. 1700 zł. Do tego dwuletni abonament w AT&T. Nawet Amerykanie mówią, że to sporo jak za - bądź co bądź - telefon.

Tymczasem na Allegro.pl pojawiły się pierwsze oferty sprzedaży oscylujące w granicach 4000 zł. W czasie pisania tego newsa, najwyższa oferta kupna wynosiła 4050 zł. Duże zainteresowanie wzbudziły modele sprzedawane w modelu aukcyjnym, bez opcji "Kup Teraz" - oferty zakupu oscylują w okolicach 2000 zł. Widać, że niektórzy fani gadżetów są zdecydowania zapłacić za najnowsze dziecko Apple naprawdę sporo.

Czy można używać telefonu w Polsce? Zapytaliśmy jednego ze sprzedawców: -Jak najbardziej - tylko trzeba ściągnąć z niego Sim Lock - może w następnym tygodniu będzie się już dało - odpowiedział.

Warto dodać, że "złamanie" iPhone'a jest bardziej skomplikowane niż w przypadku innych telefonów komórkowych. IPhone nie ma zwykłej blokady sim-lock, ale szereg zabezpieczeń, łącznie z aktywacją poprzez sklep iTunes. Poza tym na opakowaniu urządzenia jest napisane, że wymaga on aktywacji w sieci AT&T by można było korzystać ze wszystkich funkcji, w tym iPoda.

Na opakowaniu telefonu można znaleźć informacje, że aktywacja telefonu w sieci AT and T jest niezbędna.

Na opakowaniu telefonu można znaleźć informacje, że aktywacja telefonu w sieci AT and T jest niezbędna.

Jednak pojawiły się już pierwsze doniesienia o możliwościach złamania telefonu. Hakerom udało się między innymi odkryć hasła, które zbliżyły ich do uzyskania dostępu do konta root, pisze serwis Guardian. Inni znaleźli dziury bezpieczeństwa w mobilnej przeglądarce Safari. Jeszcze innym udało się oszukać proces aktywacyjny w systemie iTunes. W celu złamania iPhone'a powstało szereg specjalnych stron Wiki. Więcej w newsie "Jak zdjąć zdjąć simlocka w iPhone'ie?".