4000 zł za smartfon Xiaomi? Dla klientów to nie problem!

Konsumenci Xiaomi są w stanie wydawać na smartfony coraz więcej. Świadczą o tym najnowsze wyniki sprzedażowe serii Mi 11.

Jeszcze kilka lat temu smartfon Xiaomi za 2000 zł był abstrakcją. Później wprowadzono na rynek modele z serii Mi Mix, a producent oficjalnie otworzył kanał dystrybucyjny w naszym kraju. Wtedy na rynku pojawiły się nieco droższe urządzenia, ale flagowe smartfony nadal były niezwykle atrakcyjne cenowo i kosztowały mniej od konkurencyjnych propozycji.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra

Chińczycy wiedzą, że trzonem sprzedaży są średniaki. Z tego właśnie powodu wydzielono submarkę Redmi i reaktywowano POCO. W tym samym czasie Xiaomi zaczęło produkować coraz droższe urządzenia z logo Mi na obudowie.

Zobacz również:

Zeszłoroczne modele z rodziny Mi 10 przebiły granicę 4000 zł. W tym roku pobiliśmy kolejny rekord - Mi 11 Ultra wyceniono na niebagatelną kwotę 5699 zł. Zostawmy jednak najdroższego smartfona dostępnego w sprzedaży w naszym kraju i wróćmy do bazowego Mi 11.

Okazuje się bowiem, że konsumenci z całego świata nie mają problemu z wydawaniem coraz większej ilości pieniędzy na flagowe smartfony Xiaomi. Kosztujący 3699 zł smartfon Xiaomi Mi 11, droższy Mi 11 Pro i flagowy Mi 11 Ultra sprzedały się już w ilości ponad 3 milionów urządzeń. Dodatkowo Xiaomi Mi 11 jest najlepiej sprzedającym się smartfonem w Chinach i prześcignął swojego największego konkurenta - iPhone'a 12.

4000 zł za smartfon Xiaomi? Dla klientów to nie problem!

Sprzedaż trzech milionów urządzeń osiągnięto w pięć miesięcy. To bardzo dobre wyniki sprzedażowe. Jak widać użytkownicy smartfonów z całego świata narzekają na podwyżki cen, ale finalnie i tak decydują się na zakup flagowych modeli zamiast szukać tańszych alternatyw. Jeżeli podoba Ci się Mi 11, ale nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na zakup smartfona za 3500 zł sprawdź nasz ranking polecanych smartfonów z 5G do 1200 zł. Z pewnością znajdziesz w nim ciekawe smartfony.

Źródło: gizchina.com