44 minuty

Oparty na faktach film o najbardziej dramatycznej i brutalnej strzelaninie w historii policji Los Angeles.

Oparty na faktach film o najbardziej dramatycznej i brutalnej strzelaninie w historii policji Los Angeles.

28 lutego 1997 r. para zamaskowanych mężczyzn, od stóp do głów ubranych w ochraniacze kuloodporne i uzbrojonych w wojskowe karabiny maszynowe, napadła na bank w Hollywood. Doszło do konfrontacji z policją uzbrojoną jedynie w pistolety. Wywiązała się szokująca, trwająca 44 minuty strzelanina, w czasie której świetnie wyposażeni bandyci bezlitośnie trzymali w szachu prawie dwustu funkcjonariuszy i oddział S.W.A.T.

Ten dzień na trwałe wszedł do historii amerykańskiej policji. Nie tylko dlatego, że doszło w nim do niebywale brutalnego starcia stróżów prawa z przestępcami, lecz przede wszystkim dlatego, że była to akcja, w której odwaga i wyszkolenie zwyciężyły siłę ognia.

44 minuty
44 minuty
44 minuty
44 minuty
44 minuty
44 minuty
"44 minuty" to trzymający w napięciu, oparty na faktach, film sensacyjny o bezlitosnej walce z przestępczością, w której policja nie zawsze musi być stroną wygrywającą. Zainspirował on m.in. powstanie kinowego hitu "S.W.A.T.". W rolach głównych w "44 minutach" wystąpiły takie gwiazdy współczesnego amerykańskiego kina sensacyjnego, jak: ulubieniec Quentina Tarantino Michael Madsen ("Kill Bill", "Wściekłe psy"), Ron Livingston ("Kompania braci", "Adaptacja") oraz Mario Van Peebles ("Ali").

Film zdobył uznanie nie tylko widzów, ale i krytyków, otrzymując dwie nominacje do prestiżowych nagród Emmy w kategoriach bliskich każdemu fanowi kina domowego: za efekty dźwiękowe i montaż.

Informacje

44 minuty (44 Minutes: The North Hollywood Shoot-Out) © 2003 20th Century Fox Television

Gatunek akcja

Czas 85 minut

Reżyseria Yves Simoneau

Scenariusz Tim Metcalfe

Zdjęcia David Franco

Muzyka George S. Clinton

Obsada Michael Madsen, Ron Livingston, Mario Van Peebles, Ray Baker, Andrew Bryniarski, Douglas Spain, Oleg Taktarov i inni

Kraj i rok produkcji USA, 2003

Wydanie DVD

Dźwięk DTS angielski, DD 5.1 angielski, DD 5.1 polski lektor

Napisy polskie

Obraz kolorowy

Format 1,85:1 panoramiczny, anamorficzny

Płyta jednostronna, dwuwarstwowa