44% użytkowników Twittera nigdy nie wyslało tweeta

Aktualnie Twitter może pochwalić się potężną liczbą użytkowników - wynosi ona 954 miliony. Jest jednak pewien problem - aż 44% z nich nigdy nie skorzystało z podstawowej usługi serwisu!

Twitter w ciągu ostatnich 3 miesięcy 2013 roku zanotował pełną aktywność 241 milionów kont. Pod pojęciem "pełnej aktywności" definiujemy w tym przypadku zalogowanie się na konto co najmniej jeden raz na miesiąc - zalogowanie, a nie wysłanie tweeta. Co ciekawe, według statystyk tylko 11% użytkowników Twittera, którzy założyli konta w 2012 roku, jest wciąż aktywnych i korzysta z nich do przesyłania informacji. Dane na obecny rok pokazują, że tylko 13% użytkowników wysyła miesięcznie więcej niż 100 tweetów, a 30% od jednego do dziesięciu.

44% użytkowników Twittera nigdy nie wyslało tweeta

Mimo to dochody firmy nie spadają - re-tweetowanie i odwiedzanie kont celebrytów, polityków i gwiazd sprawia, że serwis wciąż może poszczycić się dużym ruchem, co przyciąga do niego reklamodawców. Od początku istnienia zarejestrowano ok. 1,5 miliarda kont, jednak około 100 milionów zostało usuniętych bądź skasowanych.

Zobacz również:

  • Twitter zakazuje udostępniania osobistych zdjęć i filmów