45 000 dolarów dla studentów lubiących gry

Fundacja ESA poinformowała ostatnio o stworzeniu specjalnego funduszu dla studentów chcących rozwijać się w kierunku tworzenia gier komputerowych. Na razie organizacja chce przeznaczyć na ten cel 45 000 dolarów.

Program jaki stworzyła ESA, przewiduje przyznanie 15 stypendiów w wysokości 3 000 dolarów. Pieniądze mają być przekazane studentom płci żeńskiej oraz pochodzącym z mniejszości etnicznych.

45 000 dolarów dla studentów lubiących gry

Dodatkowym wymaganiem jest również zainteresowanie tematyką gier komputerowych. Najlepiej by kandydat (kandydatka) był studentem kierunku związanego z komputerami. Może być to informatyka, grafika 3D, projektowanie graficzne i inne.

Michael Gallagher, prezes ESA, powiedział że obecnie rynek gier komputerowych jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się. Dlatego też jego organizacja chce pomóc wykształcić specjalistów, którzy w przyszłości dbać będą o rozrywkę dla milionów ludzi.

Niestety stypendia dostępne są na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych. Piszemy jednak o nich by pokazać pewną ideę. Cóż, być może kiedyś doczekamy się takiej inicjatywy w Polsce?