450 tys. pobrań MS SQL Server

Chris Sharp z Microsoftu poinformował w czasie konferencji TechEd w Kuala Lumpur, że udostępnione niedawno najnowsze wydanie SQL Servera - 2008 - zostało już pobrane przez ponad 450 tys. użytkowników.

Sharp (szef działu Server & Tools w regionie Asia Pacific) oświadczył, że nowa wersja SQL Servera popularyzuje się niezwykle szybko jak na oprogramowanie tego typu - z przedstawionych przez niego informacji wynika, że powstało już ponad 1350 produktów firm trzecich opartych o to rozwiązanie. Przedstawiciel Microsoftu poinformował też, że obecnie tworzonych jest ok. 75 "dużych aplikacji" wykorzystujących SQL Server 2008.

Przypomnijmy: prace nad SQL Server 2008 - najnowszą wersją systemu do zarządzania i analizy danych Microsoftu - trwały od kilku lat (przez ponad rok program był w fazie betatestów). O zakończeniu pracy i skierowaniu wydania 2008 do produkcji Microsoft poinformował na początku sierpnia. SQL Server 2008 dostępny jest w sześciu wersjach: Compact, Express, Web, Standard, Enterrprise oraz Workgroup.