49-calowy Ultra HD 4K 3D TV z Androidem i łatwym do znalezienia pilotem za 2 tys. zł

Chińskie firmy znane wcześniej z tandetnych produktów coraz częściej pokazują, że stać je na zaprojektowanie urządzeń naprawdę wartych uwagi. Jednym z nich jest telewizor MI TV 2 firmy Xiaomi.

Telewizory UHD pozwalające na wyświetlanie filmów w rozdzielczości 4K to kolejny pomysł producentów na przyciągnięcie konsumentów. Co jednak na nich oglądać? Z tym jest problem. Z pomocą osobom, które zdecydują się na zakup takiego urządzenia przyszli jednak producenci smartfonów, których najnowsze flagowe modele pozwalają na rejestrowanie materiałów w rozdzielczości 4K.

Ile to kosztuje?

Obecnie według porównywarki Ceneo.pl najtańszy telewizor 4K to 50-calowy Thomson 50UW9766 wyceniony na minimum 5000 zł, natomiast do 7 tys. zł można znaleźć 5 modeli (49-55 cali). Oznacza to więc, że tego typu odbiorniki są 2-3 razy tańsze od całkiem przyzwoitych 50-calowych modeli LCD LED Full HD.

Zobacz również:

  • Black Weeks w Media Expert: telewizory nawet 80% taniej
  • Wyprzedaż w OleOle - najlepsze okazje. Co kupić taniej?
  • Czym różni się Android 12 od Androida 11?

Czy nie można taniej?

Można i to znacznie taniej, tyle, że w Chinach, gdzie rodzimi producenci coraz częściej są w stanie produkować przystępne nie tylko cenowo, ale i jakościowo urządzenia. Przykładem jest tutaj zaprezentowany niedawno przez Xiaomi telewizor MI TV 2 z ekranem 4k 3D o przekątnej 49 cali wyceniony (po przeliczeniu z juanów) na ok. 2000 zł. Cechują go cieniutkie ramki (6,2 mm), system Android, układ MediaTek MStar 6A918 (1,45 GHz quad-core CPU, Mali-450 MP4 GPU), 2 GB pamięci RAM, 8 GB wewnętrznej pamięci oraz slot microSD.

49-calowy Ultra HD 4K 3D TV z Androidem i łatwym do znalezienia pilotem za 2 tys. zł

Xiaomi Mi TV 2

Ponadto telewizor oferuje pilot korzystający z technologii Bluetooth LE (co interesujące, gdy gdzieś się zawieruszy możemy go zmusić to zasygnalizowania dźwiękiem położenia) oraz nie posiada wbudowanych głośników. Producent chcąc zachować grubość 15,5 mm zdecydował się na dostarczanie zewnętrznego systemu, w skład którego wchodzi soundbar i subwoofer.

Niestety obecnie wygląda na to, że MI TV 2 nie będzie sprzedawany poza Chinami. Szkoda, ponieważ nawet gdyby doliczyć do niego wszelkie opłaty związane z importem, jego cena w Polsce dalej byłaby bardzo atrakcyjna.