4G LTE w Play obejmuje swoim zasięgiem kolejne miasta

Play wprowadził w tym roku do swojej oferty łączność LTE. Z transmisji danych nowej generacji mogą skorzystać obecni i nowi klienci, a operator stale poszerza listę miast, w których działają nowe nadajniki.

Sieć 4G LTE została udostępniona klientom Play na początku listopada tego roku. Na początku dostępna była w 13-tu miastach w Polsce (w tym Warszawa, Kraków, Wrocław i Trójmiasto), ale od tego czasu operator stale rozwija swoją infrastrukturę. Wczoraj rzecznik sieci Play, Marcin Gruszka, poinformował na swoim blogu o uruchomieniu nowych nadajników. Zasięgiem objęty został także Poznań, Bielsko-Biała, Zakopane, Skierniewice, Swarzędz, Biłgoraj, Jabłonna, Wieliczka, Prażmów i Bielsk Podlaski.

Sieć Play zachęca do testowania sieci LTE oferując bezpłatny transfer. Nowi klienci mogą do końca przyszłego roku wykorzystać do 500 GB bez pomniejszania wykupionego pakietu danych, pod warunkiem, że będą łączyli się z nadajnikami LTE. Bonus w postaci bezpłatnej transmisji danych w sieci LTE obowiązuje niestety tylko nowych klientów, a chociaż obecni klienci sieci Play mogą łączyć się z nadajnikami nowej generacji, to nie mają co liczyć na bezpłatny transfer.

Zobacz również:

  • Recenzja: TP-Link Deco X20-4G - domowy Mesh Wi-Fi z Wi-Fi 6 i wbudowanym modemem LTE
  • iPhone 11 - czy warto kupić go po premierze iPhone 13?
4G LTE w Play obejmuje swoim zasięgiem kolejne miasta

Nie uzyskają też szybkiej transmisji danych, ponieważ szybkość ograniczona została bowiem do siedmiu megabitów na sekundę. Wyższe limity prędkości danych zarezerwowane są dla nowych klientów wykupujących droższe abonamenty. Aby skorzystać z LTE trzeba też posiadać smartfon, tablet lub modem wyposażone w odpowiedni moduł transmisji danych, np. wspierane już iPhone’y 5, 5c lub 5s. Z aktualną mapą zasięgu można się natomiast zapoznać na stronie operatora.