4K i HDR w projektorach kinowych - Epson w natarciu

Laserowy projektor EH-LS10500 marki Epson, obsługujący format Blu-ray Ultra HD, rozpoczyna erę wysokiej jakości obrazu 4K w kinach domowych.

Wraz z premierą projektora EH-LS10500 Epson wprowadza technologię obsługi rozszerzonej głębi kolorów (HDR) w modelach projektorów laserowych do kina domowego. EH-LS10500 został wyposażony w panele refleksyjne 3LCD z optymalizacją 4K, laserowe źródło światła oraz funkcję obsługi płyt Ultra HD Blu-ray oraz innych źródeł obrazu HDR, zapewniając niesamowitą jakość obrazu w kinie domowym.

4K i HDR w projektorach kinowych - Epson w natarciu

Jak mówi Andrzej Bieniek Business Account Manager w Epson Europe: "HDR sprawia, że obraz oglądany w kinie domowym staje się bardziej realistyczny. Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się osiągnąć w modelu EH-LS10500. Reprezentuje on najnowszą generację projektorów dla kina domowego z dwoma laserowymi źródłami światła, które potrafią odpowiednio oddać jakość materiałów o rozszerzonej głębi kolorów. HDR zwiększa kontrast między najciemniejszymi i najjaśniejszymi obszarami ekranu, a tym samym nadaje obrazowi większą głębię i pozwala wyświetlić szczegóły, które do tej pory nie były widoczne. Ponadto znacznie wzbogaca kolory. dzięki czemu EH-LS10500 idealnie odzwierciedli każdy obraz."

Ponieważ projektor został stworzony z myślą o kinie domowym, został wyposażony w intuicyjną w obsłudze technologię, która zapewnia jak najwierniejszy obraz. Sercem projektora są panele refleksyjne 3LCD oraz podwójne laserowe źródło światła, których połączenie pozwala uzyskać szeroką gamę kolorów oraz wyjątkowe czernie. Wysoka wartość przysłony oraz możliwość wyświetlania szybko zmieniających się obrazów gwarantują doskonałą płynność oraz dokładność scen z wartką akcją.

Ponieważ projektor EH-LS10500 jest produktem klasy premium, został także wyposażony w technologie skalowania materiałów rozdzielczości 1080p do 4K oraz obsługę formatu UHD BD. Ponadto projektor oddaje do dyspozycji użytkownika funkcje uwydatniania szczegółów, interpolacji klatek oraz kalibracji ISF. Nowoczesne źródło światła pozwoliło uzyskać bardzo szeroką gamę kolorów. Tym samym projektor doskonale radzi sobie z przestrzeniami kolorów sRGB, DCI i Adobe RGB. Dodatkowo nowe urządzenie jest zgodne z najnowszymi urządzeniami obsługującymi format Blu-ray Ultra HD, dzięki czemu jest przygotowany do wyświetlania materiałów 4K w warunkach kina domowego.

Oprócz możliwości wyświetlania obrazów HDR, podwójne laserowe źródło światła cechuje się dużą trwałością: do 30 000 godzin w trybie Eco co odpowiada oglądaniu 1 filmu dziennie przez 46 lat. Technologia laserowa umożliwiła też skrócenie czasu rozruchu projektora EH-LS10500, który w ciągu zaledwie 20 sekund uzyskuje optymalną jakość kolorów.

4K i HDR w projektorach kinowych - Epson w natarciu

Zadbano także o wygląd zewnętrzny: EH-LS10500 będzie ozdobą każdego domu. Stylowa przesłona obiektywu, ukryty panel sterowania i praktycznie bezgłośny wentylator sprawią, że nowy model projektora będzie doskonały do kina domowego, a szeroki zakres regulacji obiektywu daje sporą swobodę w jego umiejscowieniu. Z kolei elektryczny mechanizm regulacji położenia, zoomu i ostrości obiektywu jest prosty w obsłudze.

Entuzjaści kina domowego, którzy oglądają filmy w różnych proporcjach obrazu, z pewnością docenią funkcję rejestracji i przywracania różnorodnych ustawień położenia obiektywu. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby przywołać jedno z 10 zapamiętanych ustawień pozwalających wyświetlać obraz w proporcjach sięgających 2,4:1.

EH-LS10500 trafi do sprzedaży w listopadzie 2016 roku. Dokładna cena nie została podana przez producenta ujawniona, ale szacujemy, że model może kosztować około 30 tysięcy złotych.

4K i HDR w projektorach kinowych - Epson w natarciu

EH-LS10500 - najważniejsze funkcje:

• Obsługa HDR

• Obsługa formatu Blu-ray Ultra HD

• 1500 lm jasności

• Żywotność lampy wynosząca 30 000 godzin w trybie Eco1

• Skalowanie do rozdzielczości 4K

• Podwójne laserowe źródło światła

• Elektryczna regulacja położenia obiektywu +/-90% w pionie i +/-40% w poziomie oraz zoomu do 2,1x

• Panele refleksyjne 3LCD

• Optymalna jakość kolorów już po 20 s od włączenia

• 10 pozycji pamięci ustawień obiektywu, obsługa proporcji obrazu do 2,4:1

• Tryb konwersji 2D na 3D oraz kontrola głębi 3D

• Trzyletnia gwarancja na wszystkie elementy

• Cichy wentylator (19dB w trybie Eco)