5,46 GHz do kupienia!

Na zbliżających się targach CeBIT w Hanowerze zostanie zaprezentowany komputer o nazwie "Dream Machine", którą nadano mu nie bezpodstawnie, gdyż pracuje on z prędkością .....5,46 GHz! Ojcami projektu są trzy firmy: Asetek, Kingston Technology Europe Ltd. oraz Western Digital.

Sercem komputera jest procesor Intel Pentium 4 z zegarem pracującym z nominalną prędkością 3,8 GHz. Urządzenie wyposażono również w kości pamięci Kingston HyperX KHX7200D2K2 DDR2 RAM, dysk twardy SATA WD Raptor X o pojemności 150 GB (10000 obr/min) oraz płytę główną ASUS P5WD2-E Premium. Za przetwarzanie grafiki odpowiedzialna jest karta ATI RADEON X1900 XTX VGA z 512 MB pamięci GDDR3 1550 MHz.

Oczywiście do tak ekstremalnie "podkręconego" systemu niezbędne jest odpowiednie chłodzenie, które zapewniła firma Asetek zaopatrując procesor w system VapoChill LightSpeed natomiast układ graficzny i chipset na płycie głównej w system WaterChill.

Nie wiadomo niestety kiedy prezentowany "demon szybkości" trafi do sprzedaży lecz łatwo się za to domyślić, że mało kogo będzie na niego stać.

Więcej informacji na stronie Asetek.


Zobacz również