5,46 GHz do kupienia!

Na zbliżających się targach CeBIT w Hanowerze zostanie zaprezentowany komputer o nazwie "Dream Machine", którą nadano mu nie bezpodstawnie, gdyż pracuje on z prędkością .....5,46 GHz! Ojcami projektu są trzy firmy: Asetek, Kingston Technology Europe Ltd. oraz Western Digital.

Sercem komputera jest procesor Intel Pentium 4 z zegarem pracującym z nominalną prędkością 3,8 GHz. Urządzenie wyposażono również w kości pamięci Kingston HyperX KHX7200D2K2 DDR2 RAM, dysk twardy SATA WD Raptor X o pojemności 150 GB (10000 obr/min) oraz płytę główną ASUS P5WD2-E Premium. Za przetwarzanie grafiki odpowiedzialna jest karta ATI RADEON X1900 XTX VGA z 512 MB pamięci GDDR3 1550 MHz.

Oczywiście do tak ekstremalnie "podkręconego" systemu niezbędne jest odpowiednie chłodzenie, które zapewniła firma Asetek zaopatrując procesor w system VapoChill LightSpeed natomiast układ graficzny i chipset na płycie głównej w system WaterChill.

Nie wiadomo niestety kiedy prezentowany "demon szybkości" trafi do sprzedaży lecz łatwo się za to domyślić, że mało kogo będzie na niego stać.

Więcej informacji na stronie Asetek.