5 GB wolnej przestrzeni dyskowej online

Jeśli chciałbyś tymczasowo przechować swoje ważne dokumenty na dysku sieciowym, to możesz skorzystać z bezpłatnej aplikacji Xdrive Desktop 5.1.153, która połączy Twój komputer z dyskiem internetowym.

Narzędzie tworzy internetowy dysk twardy, na którym można przechowywać dokumenty, muzykę, filmy lub dowolne typy plików. Niestety, aby skorzystać z oferty należy zarejestrować konto w AOL. Jest to największa bariera dla użytkownika, ponieważ serwis gromadzi dość szczegółowe dane na temat użytkownika (m.in. numer telefonu).

5 GB wolnej przestrzeni dyskowej online

Panel konfiguracyjny dysku

Na szczęście po przejściu tego etapu dalej jest "z górki". Instalujemy program i podajemy login oraz hasło. Aby nawiązać połączenie wystarczy kliknąć w przycisk Connect. Nasz wirtualny dysk będzie dostępny w Moim Komputerze jako zmapowany dysk sieciowy. Użytkownik może samodzielnie przypisać mu literę. Testując połączenie skopiowaliśmy plik o objętości 11 MB. Zdziwił nas szybki transfer - kopiowanie rozpoczęło się na poziomie 50 kb/s aby wkrótce przekroczyć 200 kb/s. Jak na realia polskiego Internetu jest to wyniki absolutnie wystarczający. Do dyspozycji jest pełne 5 GB powierzchni, więc z okazji jesiennych porządków na dysku można przenieść tam cenne dokumenty, naprawić system, oczyścić dysk i skopiować je na stare miejsce.

5 GB wolnej przestrzeni dyskowej online

Można skonfigurować kopię bezpieczeństwa

Domyślnie jest tworzona struktura katalogów, podobna do tej z Moich Dokumentów. Znajdziesz tam m.in. nazwy takie jak: My Documents, My Music, My Photos, My Video.

5 GB wolnej przestrzeni dyskowej online

Dostęp do dysku internetowego za pomocą Eksploratora

Jest to naprawdę dobra oferta, głównie ze względu na brak opłat (trzeba jedynie namęczyć się przy rejestracji) i prostotę obsługi. Jeśli nie masz nagrywarki DVD lub nie chcesz konfigurować serwera FTP, to jest to propozycja godna uwagi.

Pobierz plik

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.