5 błędów nowych użytkowników Linuxa

Zmiana systemu z Windows na Linux bardzo często oznacza dla początkującego użytkownika PC szereg problemów. Na szczęście społeczność skupiona wokół rodziny darmowych systemów Linux służy pomocą i doradza co robić w trudnych sytuacjach. W dzisiejszym artykule przedstawiamy listę pięciu najczęściej popełnianych błędów początkujących użytkowników Linux.

Wraz z pojawieniem się dystrybucji Ubuntu o numerze 10.10 lista powodów, aby wypróbować system Linux dla rozwiązań biznesowych, ponownie się wydłużyła. Darmowe systemy operacyjne o otwartym kodzie są teraz bardziej przyjazne użytkownikom niż kiedykolwiek wcześniej, a do tego nadal oferują mnóstwo zabezpieczeń i innych zalet w porównaniu do konkurencji.

5 błędów nowych użytkowników Linuxa
Jeśli jesteś wśród legionów nowych użytkowników Linuxa, to gratulujemy wykonania mądrego kroku! Jesteś teraz na drodze dożywotniej wolności od wysokich kosztów oprogramowania, przywiązania do konkretnych producentów, ciągłego zagrożenia złośliwym oprogramowanie i wielu innych niekorzystnych sytuacji związanych z używaniem systemów Windows czy Mac OS. Powinieneś być jednak świadom niektórych z klasycznych pomyłek i błędów, które są popełniane przez nowych i początkujących użytkowników systemu Linux.

Zobacz również:

  • Bootcampy programistyczne - co to jest, jak wybrać kurs dla siebie i przegląd ofert
  • Microsoft Edge 92 dla Androida już jest. Jakie nowe funkcje dostaniemy?

Żaden z nich nie powinien prowadzić do rezygnacji z użytkowania systemu Linux. Niemniej przy pierwszym kontakcie mogą zapobiec niepotrzebnej frustracji. Bez dalszej zwłoki, w serwisie pcworld.pl, przedstawiamy pięć najważniejszych rzeczy, których należy unikać, kiedy rozpoczynamy naszą przygodę z systemem Linux.