5 ciekawych gier na początek tygodnia

Poniedziałek nie musi być najsmutniejszym i najnudniejszym dniem tygodnia. Wystarczy, że skorzystasz z naszej oferty: proponujemy Czytelnikom pięć ciekawych gier. Łączy je jedna cecha: gwarantują długie godziny dobrej zabawy.

Polecamy:

Dla niektórych poniedziałek to straszny dzień - weekend należy już do przeszłości, trzeba iść do pracy. Dlatego na osłodę tych ciężkich chwil przygotowaliśmy wam zestaw pięciu gier na poprawę humoru. Aby pobrać je na swój komputer wystarczy kliknąć w interesujący tytuł.

1. Gish Demo 1.6

5 ciekawych gier na początek tygodnia
Gish Demo 1.6 to gra przygodowa, w którą można pograć nawet na słabszym komputerze (wystarczy procesor 1Ghz, 256 MB pamięci RAM i karta graficzna 64MB). Oznacza to, że można w nią pograć nawet na komputerze w biurze...

Gish Demo 1.6 opowiada o przygodach stworka, którego ukochaną porwały podziemne istoty. Nasz bohater rusza więc by pomóc wybrance swego serca i przemierza korytarze pełne pułapek, niebezpieczeństw oraz złowrogich i bezlitosnych stworzeń. Nie sądzicie, że scenariusz jest trochę podobny do przygód hydraulika Mario? Wszystko to w Gish zostało stworzone z wykorzystaniem miłej dla oka grafiki, ciekawych efektów specjalnych i klimatycznej ścieżki dźwiękowej.

W grze Gish twórcy przygotowali dla graczy szereg niespodzianek: możliwe do zniszczenia elementy terenu, ponad 10 rodzajów przeciwników, 34 poziomy, wiele bonusowych atrakcji i dużo więcej.

2. Enigeo

5 ciekawych gier na początek tygodnia
Enigeo jest grą edukacyjną (co może brzmieć dość odstraszająco w połowie wakacji), uważamy jednak, że mimo wakacji może ona być bardzo przydatna. Enigeo służy do nauki stolic poszczególnych krajów, ich flag czy położenia na mapie. Gra Enigeo ma strukturę quizu, co ułatwia zabawę i naukę szczególnie początkującym użytkownikom komputera. Dzięki grze podczas wakacyjnych podróży będziemy mogli wykazać się znajomością geografii.

W Enigeo do dyspozycji graczy oddano kilka trybów gry (możliwość odgadywania nazwy kraju, jego stolicy, flagi czy położenia na mapie). Poziom trudności rozgrywki może być modyfikowany przez użytkownika (opcja ograniczenia ilości państw do poszczególnych kontynentów czy też na podstawie ich powierzchni). Plusem Enigeo jest także funkcja prezentacji najlepszych wyników oraz prowadzenie ciekawych statystyk. A więc najpierw zagraj, a potem ruszaj w podróż.

3. 4Story

5 ciekawych gier na początek tygodnia
4Story to gra MMO utrzymana w klimacie fantasy. Na początku rozgrywki gracze musz opowiedzieć się po jednej ze stron: Derion lub Valorian - dwóch zwaśnionych narodów. Plusami 4Story są: duża ilość różnorodnych misji, specjalne obszary o podwyższonym stopniu trudności, możliwość walki zarówno z przeciwnikiem komputerowym jak również z prawdziwymi graczami czy opcja tworzenia drużyn.

Komputer pozwalający uruchomić grę musi być mocniejszy niż w przypadku gry Gish. Producent rekomenduje co najmniej procesor Pentium IV 2.0 GHz, 1 GB RAM, kartę grafiki o 128 MB pamięci operacyjnej i 3 GB wolnej przestrzeni na twardym dysku.

4. Ancient Trader

5 ciekawych gier na początek tygodnia
Ancient Trader Demo, czyli Starożytny Kupiec, to wersja testowa ciekawej gry strategicznej osadzonej w magicznym świecie magii, potworów i tajemniczych stworzeń. Wcielamy się w dowódcę okrętu, który przemierza morza i oceany w poszukiwaniu bogactw, które pomogą mu ulepszyć statek.

Bardzo dobre wrażenie w grze Ancient Trader Demo robi grafika, która mimo że jest stosunkowo prosta, to podsyca niesamowity, wciągający klimat rozgrywki. Ciekawie rozwiązano również opcję potyczek (wyświetlane są karty, które gracz wykorzystuje w odpowiednim momencie) oraz wydarzeń losowych.

Gra nie jest zbyt wymagająca: wystarczy procesor o częstotliwości 1.6 Ghz, 1 GB pamięci RAM, DirectX 9.0c, i zaledwie 200 MB wolnego miejsca na dysku twardym.

5. Bricks Squacher 2

5 ciekawych gier na początek tygodnia
Grałeś kiedyś w Arkanoid na nieśmiertelnym Pegasusie? Bricks Squacher 2 to remake tej popularnej gry, która potrafiła przykuć gracza do konsoli na wiele godzin. Zasady są proste: musisz odbijać piłeczkę w taki sposób, by ta zlikwidowała wszystkie cegiełki znajdujące się u góry ekranu. Opuszczenie przez piłeczkę placu gry oznacza utratę życia.

W trakcie rozgrywki, od czasu do czasu, pojawiać się będą różnego rodzaju bonusy, które powinniśmy kolekcjonować. W Bricks Squacher 2 ważny jest też ostateczny wynik punktowy, który jest tym większy, im większą ilość cegiełek uda się nam zbić.

Chociaż gra wydaje się dość prosta, to jej grywalność jest bardzo wysoka: gwarantuje wiele godzin pasjonującej rozrywki.

Miłej zabawy!