5 darmowych gier typu pasjans

Przedstawiamy zestawienie kilku darmowych gier typu pasjans. Lista ta została stworzona specjalnie z myślą o wielu fanach gier logicznych. Jeśli znudziły Ci się karciane gry dostępne razem z systemem Windows - zapraszamy!

Pasjans to jednoosobowa gra karciana. Najbardziej znaną odmianą jest Solitaire. Zdobył on popularność dzięki dodawaniu go jako składnik systemu Windows. Jego zasady są bardzo proste. Kładziemy karty jedna na drugiej od króla do dwójki. Należy pamiętać, że kolory muszą układać się naprzemiennie. Na górze znajdują cztery wolne miejsca, gdzie odkładamy karty od asów do dwójek (naszym calem jest umieszczenie wszystkich kart właśnie w tym miejscu)

Pasjans posiada bardzo wiele odmian. Większość prezentowanych aplikacji to zestawy pasjansów, które umożliwią nam zapoznanie się z różnymi typami tej wciągającej gry. Programy różnią się pod kątem wyglądu, ale w większości z stronę wizualna można w na wiele sposobów modyfikować.

Big Solitaires 3D

Big Solitaires 3D to zestaw 40 gier karcianych typu pasjans (m.in.. Forty Thieves, Klondike, Towers, Scarab czy Scorpion) . W każdej z nich obowiązują nieco inne zasady, dzięki czemu tytuł ten zapewnia graczom wiele godzin wyśmienitej, umysłowej rozrywki. Plusem Big Solitaires 3D jest także oprawa graficzna (renderowanie z wykorzystaniem OpenGL) oraz dość oryginalne wyświetlanie układanych kart.

Big Solitaires 3D jest całkowicie darmowy i nie zabiera dużej ilości miejsca na dysku twardym. W grze istnieje opcja zmiany wyglądu kart oraz tła (także dodawanie własnego obrazka). Dostępna jest również możliwość sprawdzenia statystyki. Możemy dokładnie zobaczyć ile partii rozegraliśmy oraz ile razy udało nam się ułożyć pasjansa.

Zapraszamy do pobrania Big Solitaires 3D

30+ Free Patience

30+ Free Patience to kolejny ciekawy zestaw pasjansów. Do wyboru mamy piętnaście różnych kategorii gier karcianych. W każdej kategorii dostępnych jest kilka typów pasjansów. Możliwe jest również wybranie zasad, jakie będą obowiązywały w trakcie rozgrywki. Daje nam to w sumie bardzo wiele kombinacji. Pomocą w wyborze odpowiedniej odmiany pasjansa może być zestaw specjalnych filtrów.

30+ Free Patience daje nam bardzo wiele możliwości dopasowania planszy do naszych potrzeb, Możemy wybierać tło, kolory oraz wygląd kart (istnieje opcja dodania własnego obrazka). Dostępna jest również opcja podpowiedzi.

Pobierz 30+ Free Patience