5 gier na upalny weekend

Temperatura przekraczająca 30 stopni w cieniu może skutecznie odebrać ochotę do jakiejkolwiek aktywności. Wybrane przez nas gry strategiczne, zręcznościowe i fabularne pomogą ci przetrwać najgorętsze godziny dnia.


World of Tanks

Bezpłatna gra MMO łącząca w sobie elementy RPG, strzelanek oraz gier strategicznych. Reprezentuje ona dość oryginalne podejście do tematu, bowiem gracze kontrolują w niej czołgi i wozy opancerzone. Dowodzona maszyna zdobywa doświadczenie, nowe umiejętności i uzbrojenie, dzięki czemu rozgrywka z bitwy na bitwę nabiera tempa.

Od 08 lipca 2010 roku trwają zamknięte beta testy World of Tanks. Gracze, którzy chcą uruchomić ten tytuł muszą więc najpierw zdobyć unikalny klucz do gry na jej oficjalnej stronie.

Eschalon Book II

Druga część słynnej gry fabularnej, która odniosła wielki sukces w roku 2007. Plusem tego tytułu jest wierne odwzorowanie warunków oraz klimatu, z których słynęły gry fabularne popularne w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX w.

Eschalon Book II przenosi gracza w świat fantasy, gdzie ogromną rolę odgrywa magia oraz umiejętności walki wręcz. Na drodze gracza staną oczywiście zastępy krwiożerczych potworów, a do rozwiązania pozostanie tajemnicza zagadka....

Gunbound

Zręcznościowa gra przypominająca słynne Worms. Rozgrywka toczy się przy użyciu pojazdów bojowych (o nazwie Mobiles) - gracz ma do dyspozycji 16 różnych pojazdów, możliwość ubierania swoich postaci w nowe stroje (za które przyznawane są punkty), unikalne typy uzbrojenia i pancerzy oraz wiele zręcznościowych wyzwań.

W zależności od mapy należy wykorzystać odpowiedni wehikuł, właściwy pancerz i broń. Twórcy Gunbound zadbali również o zmienne warunki zewnętrzne, co ma duży wpływ na toczące się pojedynki.

World of Battles

Sieciowa strategia czasu rzeczywistego osadzona w świecie fantasy. Oferuje osiem ras do wyboru, a zadaniem gracza jest odpowiednie rozwijanie armii i poprowadzenie jej do zwycięstwa w wielkiej bitwie. Atutem World of Battles jest możliwość rozgrywania starć składających z ogromnych oddziałów w kilku dostępnych trybach rozgrywki. Istnieje również opcja zakładania klanów, dzięki czemu nie jesteśmy skazani na samotne stawianie czoła dużo większym potęgom.

Storm over the Pacific

Strategia, w której gracz angażuje się w konflikt pomiędzy Japonią i Stanami Zjednoczonymi. Storm over the Pacific oferuje możliwość wzięcia udziału w czterech kampaniach oraz wielu pojedynczych misjach. Do dyspozycji gracza oddano 16 rodzajów jednostek, wiele zasobów oraz mnóstwo wydarzeń historycznych jakie miały miejsce w trakcie drugiej wojny światowej.