5. maja hakerzy zaatakują Trójmiasto

Młodzi programiści nie będą mieli litości, a co więcej - najlepsza światowa technologia będzie stała po ich stronie. Hack3city, bo właśnie o nim mowa, otworzył właśnie dla ponad 100 programistów, grafików, UX designerów i wszystkich zainteresowanych najnowszymi technologiami możliwość zapisywania się.

Wśród głównych partnerów wydarzenia znalazły się takie firmy jak: Intel, Playsoft, Microsoft czy najpopularniejszy polski startup - Estimote, którego technologia ibeacon-ów podbija właśnie Stany Zjednoczone. W puli nagród ponad 20.000zł w postaci tabletów, telefonów i niezwykłego oprogramowania. Hack3city to pierwszy tego typu hackathon w kraju. Eksperymentalny model, w którym powstały cztery ścieżki tematyczne, tak aby przyciągnąć programistów o totalnie różnych zainteresowaniach oraz pochodzących z zupełnie różnych branż.

5. maja hakerzy zaatakują Trójmiasto

Programming kingdom by Intel - to przestrzeń przeznaczona dla programistów o klasycznym podejściu, którzy jednak potrafią wykorzystać jednocześnie nieszablonowe rozwiązania. Będą oni mogli zmierzyć się z zadaniem tworzenia aplikacji desktopowej przy użyciu języka C/C++

Game World by Playsoft – ścieżka tej firmy jest dla uczestników o podejściu rozrywkowym. Ta przestrzeń będzie obfitowała w rozwiązania typu enterteinment. To tutaj miłośnicy nocnych maratonów będą mogli popuścić cugle wyobraźni i stworzyć własne gry. Przestrzeń wspierają jedni z najlepszych organizatorów GameJam’ów w Europie.

Space of technology by Estimote – to najbardziej innowacyjna strefa. To tutaj programiści wejdą w świat Smart Things i zmierzą się technologią typu ibeacons, poznają zupełnie nowy ekosystem, z którym przyjdzie im się zmierzyć i spotkają polski startup, którego rozwiązanie szturmem zdobywają całą Amerykę.

Cloudy Heaven by Microsoft - Big (Small) Data + Cloud + Mobile. Tu programiści wzniosą się na swoje wyżyny, gdzie „onlyskyis the limit” . Przetworzą chmury i wycisną z nich ostatnią kroplę kodu, który stworzy rozwiązanie mobilne oparte na Open Data. Specjaliści z CloudExpert oraz Microsoft wskażą kierunek lotu.

5. maja hakerzy zaatakują Trójmiasto

Celem w samym sobie jest jakość rozwiązań, dlatego też organizatorzy postanowili wydłużyć czas pracy do 7 dni! pozwalając przez 5 dni pracować nad swoimi pomysłami i konceptami zdalnie, by w części finalnej spotkać się na 48 godzinnym hackathonie w siedzibie Gdańskiego Inkubatora Starter. Ma to pozwolić na dopracowanie swoich rozwiązań na miarę 3 tysięcznej konferencji infoShare, podczas której zwycięzcy będą prezentować swoje rozwiązania. Preferowane są 3 osobowe zespoły programistów, grafików oraz UX designerów, w zależności od ścieżki tematycznej. Udział w całym przedsięwzięciu jest bezpłatny. Uczestnicy muszą posiadać swój sprzęt niezbędny do pracy podczas maratonu.

Całe wydarzenie odbędzie się w Gdańskim Inkubatorze Starter,natomiast wręczanie nagród oraz prezentacje zwycięskich prototypów w ramach Startup Expo obędą się podczas konferencji infoShare w Gdańskim Amber Expo. Rekrutacja rusza już 1 kwietnia, a całe wydarzeni odbędzie się 5 – 11 maja 2014 w Gdańsku. Warto się jednak śpieszyć, bo liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji na ten temat znajdziecie:http://hack3city.pl/