5 megapikseli od Casio

W listopadzie firma Zibi wprowadzi na polski rynek kolejny aparat cyfrowy Casio z serii QV. Jest to model QV-5700 o matrycy 5 mln pikseli.

Taka rozdzielczość matrycy pozwala na uzyskanie zdjęć w rozdzielczości 2560 x 1920 pikseli. Przy druku w rozdzielczości 300 dpi odpowiada to rozmiarowi 21,67 x 16,26 cm.

Aparat został wyposażony w Canona o jasności F2.0, umożliwiający 3-krotne powiększenie optyczne oraz 3,2-krotne powiększenie cyfrowe. Najwyższe możliwe powiększenie wynosi zatem 9,6 x.

Dzięki funkcji soft focus użytkownik aparatu uzyska delikatne zmiękczenie obrazu, które dobrze sprawdza się w ujęciach portretowych czy zdjęciach roślin. Ponadto na obiektyw można nakładać różne filtry, a także dostępne na rynku przystawki Canona do wykonywania zdjęć makro i konwersji.

Model CASIO QV-5700 posiada znaną z innych modeli aparatów funkcję Best Shot - fabrycznie zaprogramowane nastawy, adekwatne do najbardziej popularnych warunków wykonywania zdjęć, takie jak: "noc", "sztuczne ognie", "portret", "błękitne niebo" czy "zachód słońca".

Aparat obsługuje karty Compact Flash oraz IBM Microdrive. Cena aparatu wyniesie ok. 4690 zł.