5-megapikselowy maluch

Korporacja Sony w obliczu rosnącej oferty konkurencyjnych aparatów cyfrowych o małych rozmiarach, przedstawiła swoją propozycję w tym zakresie. Zaprezentowane przez Sony urządzenie nosi oznaczenie DSC-T1. Przy niewielkich rozmiarach dysponuje imponującą matrycą o rozdzielczości 5 megapikseli.

5-megapikselowy maluch

Wbudowany w aparat wyświetlacz LCD charakteryzuje się przekątną 2,5 cala. Obiektyw aparatu wykonany przez firmę Carl Zeiss dysponuje trzykrotnym zoomem optycznym. Jednak w przeciwieństwie do innych tego typu obiektywów nie wysuwa się. Jest to spowodowane faktem, iż sam obiektyw umieszczony jest z boku aparatu i wysuwa się w środku obudowy. Rozwiązanie to jest często stosowane w przypadku aparatów cyfrowych o niewielkich rozmiarach. Dzięki temu możliwe jest zachowanie małych rozmiarów urządzenia. Dodatkowo możliwy jest jego szybszy rozruch.

5-megapikselowy maluch

Maksymalna rozdzielczość wykonywanych zdjęć wynosi 2592 x 1944 piksele. Do dyspozycji użytkownika są w sumie 4 tryby rozdzielczości. Dodatkowo aparat może nagrywać dźwięk oraz materiały wideo w formacie MPEG1. Ich rozdzielczość wynosi 640 x 480 pikseli, przy prędkości 30 klatek na sekundę. Do przechowywania danych może służyć nośnik pamięci Memory Stick Duo oraz Memory Stick Duo Pro. Dodatkowo znajdziemy w aparacie port USB 2.0. DSC-T1 ma niewielkie rozmiary (91 x 60 x 21 mm) i waży 180 gramów wraz z nośnikiem pamięci oraz baterią. Jego cenę ustalono na 550 USD.

5-megapikselowy maluch

Firma zaprezentowała również nowy model aparatu cyfrowego z rodziny Cybershot U: DSC-U40. Urządzenie jest podobne do modelu U10 i posiada ten sam mechanizm odsuwanej zasłony na obiektyw. Charakteryzuje się ponadto matrycą o rozdzielczości 2 megapikseli i wyświetlaczem LCD o przekątnej 1 cala. Posiada kilka trybów rozdzielczości wykonywanych zdjęć i może również zapisywać materiały wideo. Tak jak w poprzednim przypadku, nośnikiem danych jest tu karta Memory Stick Duo lub Memory Stick Duo Pro. W standardowym wyposażeniu znajdziemy port USB, za pośrednictwem którego podłączymy aparat do komputera. Urządzenie o wymiarach 83 x 39 x 26 mm waży 114 gramów i kosztuje 200 USD.

Więcej informacji: http://www.sony.com