5 najdziwniejszych gier z Mario w roli głównej

Mario jest jedną z najpopularniejszych platformówek w historii gier komputerowych. Tytułów będących remakiem tej produkcji jest tak wiele, że niemożliwością byłoby przedstawienie ich wszystkich w jednym artykule. Dlatego właśnie postanowiliśmy zebrać i zaprezentować Wam 5 najdziwniejszych gier, w których pierwsze skrzypce gra popularny hydraulik.

Polecamy:

Super Mario Brosss

Gangster Mario

South Park Super Mario Bros

Goomba Mario Goombas Return

Mario Sky Sumo

Dostępnych jest mnóstwo gier będących adaptacją słynnego Mario. Większość z nich to proste platformówki, w których ciężko dostrzec jakąkolwiek różnicę w stosunku do pierwowzoru. Jednak nie zawsze są to zwykłe kopie. Czasem autorzy puszczają wodze fantazji i w dość ciekawy, a czasem zaskakujący sposób, wykorzystują postać sympatycznego hydraulika.

Super Mario Brosss

Jest to ciekawa propozycja firmy Softendo. W tym przypadku seria gier o sympatycznym hydrauliku została połączona ze starym, dobrym Tetrisem. Wydawać by się mogło, że jest to nieco bezsensowny mariaż ale w praktyce okazuje się, że gra jest ciekawa i niesamowicie wciągająca.

Super Mario Brosss czy raczej Tuper Tario Tros to gra posiadające dwa tryby. Możemy się między nimi przełączać przy pomocy spacji. W pierwszym sterujemy

postacią Mario. W drugim natomiast, w sytuacji gdy mamy problemy z przejściem dalej, budujemy trasę za pomocą klocków spadających z nieba. Możemy ich również używać do eliminacji przeciwników. Trzeba przyznać, że gra stanowi udane połączenie dwóch klasycznych tytułów.

Pobierz Super Mario Brosss.

Gangster Mario

Gra opowiada nam historię dość nietypową: Mario oraz Luigi mają dość bycia hydraulikami i postanawiają zejść na złą drogę - zostają gangsterami. Chwytamy więc w rękę potężnego shootguna i likwidujemy dosłownie wszystko co napotkamy na naszej drodze. Do wyboru w Gangster Mario mamy aż trzy postacie (trzecim bratem sympatycznej dwójki okazuje się być słynny... Mr. T), osiem unikalnych poziomów oraz 3 śmiercionośne bronie.

Atutem platformówki Gangster Mario jest klimat, małe rozmiary pliku instalacyjnego oraz fakt, iż gra ta nie zabiera dużej ilości zasobów systemowych.

Zapraszamy do pobrania Gangster Mario.

South Park Super Mario Bros

Tytuł gry wyjaśnia bardzo wiele. Chłopaki z South Parku przenieśli się do świata Mario i muszą uratować Księżniczkę. Gra nie różni się od pierwowzoru w sposób znaczący, jednak główni bohaterowie wprowadzają sporo świeżości. Ponadto w trakcie rozgrywki pojawia się sporo czarnego humoru, typowego dla kreskówki South Park. Do dyspozycji jest mnóstwo plansz podzielonych na kilkanaście światów.

Pobierz South Park Super Mario Bros.

Goomba Mario Goombas Return

Tym razem naszym zadaniem jest pokierowanie jednym z odwiecznych wrogów naszego hydraulika, potworkiem z rodzaju Goomba. Przejmując kontrolę nad tym stworzeniem staramy się eliminować naszych przeciwników oraz zbierać jak największą ilość złotych monet. Oczywiście, uważać także musimy na wszechobecne pułapki.

Goomba Mario Goombas Return został stworzony w dość oryginalny sposób - oprócz zwykłych oponentów, na naszej drodze staną także silni bossowie obdarzeni wyjątkowymi umiejętnościami. Warto także zaznaczyć, że Goomba Mario Goombas Return nie wymaga instalacji na dysku twardym. W grze obowiązują standardowe zasady kontrolowania naszych postaci - strzałki i klawisz spacji.

Zapraszamy do pobrania Goomba Mario Goombas Return.

Mario Sky Sumo

Jest to gra, w której mamy możliwość wziąć udział w turnieju sumo. Dostępni zawodnicy to bohaterowie gier z serii Mario Bros. Rozgrywka toczy się na specjalnej platformie zawieszonej w powietrzu. Należy więc uważać na przechyły... upadek będzie bowiem bardzo bolesny. Mario Sky Sumo umożliwia nam rozgrywkę w trybie dla jednego lub dwóch graczy. Warto także dodać, że w grze znajduje się ciekawy samouczek, dzięki któremu błyskawicznie możemy zapoznać się z zasadami kontrolowania naszej postaci.

Pobierz Mario Sky Sumo.