5 najlepszych ekranizacji gier komputerowych

2. Silent Hill (2006)

Plakat filmu Silent Hill z 2006 roku

Plakat filmu Silent Hill z 2006 roku

Silent Hill - kultowa wręcz seria gier z dreszczykiem emocji. Fabuła filmu nawiązuje do pierwszej części gry, jednak nie jest wiernym przeniesieniem skryptu z wersji elektronicznej na ekran kinowy. W filmie główną bohaterką została Rose Da Silva, która zastąpiła znanego z gry Harry'ego Masona. Również niektóre z występujących postaci zapożyczone zostały z kolejnych odsłon japońskiej serii (jak na przykład Piramidogłowy).

Jednak mimo nieścisłości fabularnych Silent Hill ogląda się znakomicie. Utrzymany został klimat gry, głównie przez kolorystykę wykorzystaną w wersji kinowej jak również dzięki świetnej muzyce oraz podejściu reżysera. Nie można również zapomnieć o samym miasteczku Silent Hill, którego wersja filmowa została przedstawiona bardzo dobrze i z szacunkiem do elektronicznego oryginału. Można by rzec, że reżyser doskonale wiedział, co chcieliby zobaczyć gracze i starał się wypośrodkować wymagania widowni nie związanej z rozrywką elektroniczną oraz oczekiwaniami fanów serii.

Przy budżecie około 50 milionów dolarów Silent Hill zarobił 103 miliony. Nie jest to duży zysk w porównaniu do Resident Evil czy Mortal Kombat, jednak i tak złożono zamówienie na kontynuację historii. Silent Hill: Revelation 3D ma ukazać się w kinach w lutym 2012 roku. Dzięki wzorowaniu się na oryginale, czyli wersji elektronicznej, Silent Hill zdobył nie tylko uznanie wśród widzów, ale również u krytyków. Z całą pewnością jest to pozycja obowiązkowa dla fanów rozrywki elektronicznej.