5 najlepszych gier bilardowych na PC

Bilard - gra rozgrywana na pokrytym suknem stole i polegająca na uderzaniu bil przy pomocy kija. Teoretycznie brzmi prosto, jednak sport ten wymaga niesamowitej precyzji i koncentracji. Co byście powiedzieli, by nieco potrenować i zagrać partyjkę na komputerze? Poniżej prezentujemy 5 najciekawszych gier bilardowych dostępnych na PC.


Wszyscy fani bilarda mogą odetchnąć z ulgą. Nie trzeba wcale wychodzić do knajpy, by zagrać w swoją ulubioną grę. Można po prostu zasiąść do komputera i uruchomić jedną z wielu produkcji dostępnych na PC. Niektórzy stwierdzą oczywiście, że to nie to samo; że w bilard na pececie gra się o niebo łatwiej. Redakcja Gamestar proponuje Wam jednak pięć najciekawszych gier, które sprawią że fani bil poczują się jak przy stole.

Pool Hall Pro

Gra, która została określona mianem profesjonalnego symulatora bilarda. Warto jednak zaznaczyć, że Icon Games dołożył wszelkich starań, by każdy gracz (niezależnie od stopnia zaawansowania) cieszyć się mógł tym symulatorem.

Do dyspozycji dostajemy 6 trybów rozgrywki, w których na pewno odnajdziemy coś dla siebie. To wszystko w połączeniu z 11 odmianami bilarda (m.in. UK Ball, Pub Pool czy kilka ciekawych rodzajów snookera) sprawia, że otrzymujemy jeden z najbardziej rozbudowanych symulatorów stołu bilardowego jaki jest obecnie dostępny na PC.

5 najlepszych gier bilardowych na PC

Pool Hall Pro

Autorzy gry dopracowali ją niemal doskonale. Jedyny mankament to otoczenie, ale to nie tapeta na ścianach jest przecież najważniejsza, a sama gra. Plusem jest również to, że już na początku dostajemy możliwość stworzenia własnego zawodnika (zaimplementowano tu opcje wyboru wyglądu i ubioru). Nadajemy mu oczywiście wybrane przez siebie imię, ustawiamy podstawowe opcje i przystępujemy do gry. Warto także wspomnieć, że sposób kontroli kija realistycznie oddaje fizykę ruchów znaną nam z rzeczywistości - bile odbijają się w przewidywalny sposób. Grę kontroluje się intuicyjnie, a oprawa graficzna (wykonanie stołu oraz bil) jest przyjemna dla oka.

Virtual Pool 3

5 najlepszych gier bilardowych na PC

Virtual Pool 3

Jest to przedstawiciel jednej z bardziej utytułowanych serii. Virtual Pool 3 to gra z 2000 roku jednak w dalszym ciągu uważana jest za jeden z najlepszych symulatorów bilarda jaki kiedykolwiek powstał. Fakt sygnowania tej produkcji imieniem i nazwiskiem Janette Lee (jednej z najlepszych zawodniczek WPBA) mówi samo za siebie. Ciekawie rozwiązany został tu tryb dla pojedynczego gracza, gdzie na starcie dostajemy 50 dolarów kieszonkowego i to właśnie te pieniądze mają być dla nas wstępem do wielkiego świata bilarda. Stawiamy je na turniejach lokalnych, zdobywamy kolejne fundusze i sławę, by móc w końcu stanąć naprzeciw panny Lee. W grze mamy także do czynienia z kompletnym trybem multiplayer, gdzie możemy współzawodniczyć z innymi, żywymi przeciwnikami, brać udział w turniejach, przeglądać statystyki z różnych lig i wiele więcej.