5 powodów, dla których przeglądarka Edge jest lepsza od Internet Explorera


3. Wsparcie dla rozszerzeń

Co mają wszystkie przeglądarki, a czego nie ma Internet Explorer? Odpowiedź zna chyba każdy - wsparcia dla tyczek i rozszerzeń. Edge nie popełni tego błędu i będzie wspierać rozszerzenia firm trzecich, oparte na JavaScript i HTML. Podczas konferencji Build 2015 Joe Belifore zademonstrował użycie rozszerzenia napisanej pod Chrome wtyczki Reddit - nie było żadnych problemów z jej obsługą. Jednak uwaga - możliwość używania rozszerzeń nie pojawi się równocześnie z Windows 10 - dojdzie w którejś aktualizacji systemu, najpóźniej do końca 2015 roku.

4. Większe możliwości personalizacji

Edge zaopatrzone zostanie w silnik wyszukiwania Bing oraz Cortanę - wirtualnego asystenta. Jeśli użytkownik wybierze odpowiednie opcje w ustawieniach, mechanizmy te zapamiętają jego działania, aby pomóc mu w przeszukiwaniu sieci pod kątem interesujących go rzeczy. Jak zapowiada Sean Lyndersay, jeden z programistów koordynujących rozwój przeglądarki, "Cortana będzie w stanie wyciągać własne wnioski". Jeżeli użytkownik będzie szukać restauracji, Edge podsunie mu swoje propozycje najbliższych wraz z takimi informacjami jak godziny otwarcia, menu, itp. Przy otwieraniu nowej strony lub zakładki zostaną pokazane linki do najczęściej odwiedzanych stron oraz witryn z nowymi informacjami, które mogą zainteresować użytkownika. Nie zabraknie mechanizmu autouzupełniania - zarówno adresów w sieci, jak i wpisów w wyszukiwarce.

Zobacz również:

  • Jak tworzyć obrazy w przeglądarce Edge? Poradnik krok po kroku
  • Tiny10 - Windows 10 także doczekał się odchudzenia [AKTUALIZACJA]
5 powodów, dla których przeglądarka Edge jest lepsza od Internet Explorera

Wyszukiwanie za pomocą Cortany

5. Bardziej wygodna

Edge ma dość minimalistyczny interfejs, co ma pomóc w skupieniu się na przeglądanej treści. Do tego dochodzi "tryb czytania", który eliminuje zbędne elementy danej witryny - z pewnością nie ucieszy to reklamodawców. Wygodną opcją jest dodawanie notatek i adnotacji na stronach, za pomocą których można potem szybko znaleźć interesujący użytkownika fragment. Same notatki są zapisywane na dysku, a bezpośrednio z poziomu przeglądarki można będzie dzielić się nimi z innymi użytkownikami Edge.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: