5 rzeczy, które Apple "zapożyczyło" z Androida

Apple iOS 9 (i nie tylko) wniesie wraz ze sobą szereg nowych rozwiązań. Trudno nie zauważyć, że część z nich została "zapożyczona" z Androida.

Podczas keynote'u rozpoczynającego konferencję WWDC 2015 zaprezentowanych zostało szereg nowości, z których największa część związana była z najnowszą wersją mobilnego systemu Apple, czyli iOS 9. Przyglądając się im nie sposób jednak nie zauważyć, że niektóre rozwiązania zostały zaczerpnięte z konkurencyjnego środowiska, czyli Androida:

1. Kierunki tranzytowe w Mapach Apple

Warto przypomnieć, że informacje tranzytowe dostępne są w Mapach Google od kilku lat. Obecnie w ponad 18 tysiącach miast możemy korzystać w czasie rzeczywistym z informacji o trasach i rozkładach jazdy transportu publicznego.

2. Możliwość otworzenia obok siebie równolegle dwóch aplikacji

Jeżeli jesteś np. właścicielem tabletu Samsung Galaxy Tab Pro, lub fabletu Galaxy Note 4 możesz skorzystać z funkcji Multi-Window. Co więcej, opcja multi-view pojawiła się w deweloperskiej wersji Androida M:

Dodatkowo warto zaznaczyć, że z funkcją Split View może sobie poradzić jedynie tablet iPad Air 2...

3. Aplikacja do wyświetlania newsów

Wiadomości i pogoda Google...

4. Watch OS 2

Watch OS 2 będzie pozwalał m.in. na samodzielne łączenie się z zapamiętanymi na innych urządzeniach sieciami Wi-Fi i umożliwi korzystanie deweloperom z mikrofonu i głośnika w zegarku Apple. Rozwiązania te dostępne są na platformie Android Wear.

5. Siri

Trudno nie odnieść wrażenia, że kontekstowe podpowiedzi Siri działają podobnie do popularnych launcherów dostępnych dla Androida takich jak Yahoo Aviate i Everything.me.

_______________

Może macie jakieś inne propozycje?