5 rzeczy, które "były złem" przed grami video

Od Doom przez Grand Theft Auto do Bulletstorm - gry wideo często stają się kozłem ofiarnym usprawiedliwiającym ubytki w moralności naszego społeczeństwa. Jednak nic w tym nowego - historia ludzkości obfituje w wynalazki, które miały stać się przyczyną upadku naszej cywilizacji. Poniższa lista przedstawia pięć takich rzeczy, które były oczerniane przez społeczeństwo, by z czasem stać się normą.


Bikini

Wiktoriańskie kobiety wychodząc na plażę, ubierały się "po szyję". Nosiły długie suknie, spodnie i kapelusz. Społeczeństwo stawało się wtedy coraz mniej antagonistycznie nastawione do kobiecych kształtów. Jednak pokazanie w 1946 roku bikini, stało się olbrzymim skandalem.

Dwuczęściowy strój kąpielowy popularny był od początku lat 40 poprzedniego wieku, jednak skąpe bikini odsłaniające "całą" kobietę było tak szokujące, że projektanci tego typu kostiumów kąpielowych musieli zatrudniać stripteaserki jako modelki. Gwiazdy mody nie chciały wziąć od nich zleceń.

Zobacz również:

  • Okazja w Media Expert: nawet 80% taniej!
  • New World to obecnie największy bestseller na Steam

Pomimo zwiększającej się popularności bikini na świecie, Ameryka nie chciała zaakceptować tego skąpego dwuczęściowego stroju kąpielowego. Amerykańscy producenci gardzili nimi, zaś władze często ich zakazywały.

W magazynie Modern Girl z 1957 roku możemy przeczytać, że "niewyobrażalnym jest, by jakakolwiek szanująca się dziewczyna, posiadająca choć trochę taktu i przyzwoitości założyła na siebie tego typu rzecz".

Bikini stawało się coraz bardziej popularne na początku lat 60 XX wieku, dzięki takim filmom jak Dr. No i wielu plażowym przyjęciom. W roku 1967, Magazyn Time ogłosił bikini napopularniejszym kostiumem kąpielowy wśród młodych kobiet. Dziś, bikini stało się praktycznie jedynym obowiązującym modelem kostiumu kąpielowego dla niewiast, które nie startują w zawodach pływackich.