5 sposobów na bezpiecznego Dropboksa

Dropbox to popularna usługa udostępniająca przestrzeń dyskową na serwerach na pliki internautów. Pamiętaj, że przez zastosowanie kilku prostych działań możesz znacząco zwiększyć bezpieczeństwo swoich danych.

Dropbox, jak podkreśla jego twórca, wdrożył w ostatnich latach sporo rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo danych. Pamiętaj, że sam też możesz mieć na to wpływ poprzez zastosowanie kilku prostych działań.

1. Biorąc pod uwagę bardzo dużą w ostatnim okresie aktywność hakerów oraz często stosowane łatwe do odgadnięcia hasła pamiętaj o skorzystaniu z opcjonalnego dodatkowego zabezpieczenia w postaci dwustopniowego uwierzytelniania. O tym jak to zrobić przeczytasz na stronie pomocy usługi Dropbox.

Zobacz również:

  • Bądź produktywny i zapanuj nad chaosem w swojej głowie! Oto najlepsze aplikacje do robienia notatek
  • Chcesz przesłać duży plik? Oto najlepsze sposoby, jak to zrobić [PORADNIK]

2. Dropbox obsługuje wiele różnych systemów i urządzeń. W obecnych czasach często jednak zmieniamy smartfony, czy tablety. Stare urządzenia wciąż pozostają sparowane z kontem usługi, wpływając na bezpieczeństwo danych. Pamiętaj, aby je usunąć: logujesz się na konto >Ustawienia >Bezpieczeństwo >Urządzenia (klikasz w "x").

3. Dropbox pozwala na rozszerzenie swoich możliwości poprzez aplikacje firm trzecich, które są z nim połączone. Pamiętaj, aby usunąć te, z których już nie korzystasz oraz te, które deweloper przestał już wspierać. Możesz to zrobić wykonując kroki jak wyżej z tą różnica, że zamiast sekcji"Urządzenia" wybieracz sekcję "Połączone aplikacje".

4. Dropbox śledzi wszystkie przeglądarki, które są zalogowane na koncie. Tę sekcję znajdziesz powyżej sekcji "Urządzenia". Jeżeli na liście znajduje się pozycja, której tam nie powinno być, natychmiast ja usuń.

5. Dropbox, podobnie jak inne usługi w chmurze, nie gwarantuje 100-procentowrgo bezpieczeństwa. Co prawda usługa wykorzystuje różne metody szyfrowania do transferu i przechowywania danych, lecz zawsze możesz zastosować dodatkową warstwę ochrony korzystając z rozwiązań firm trzecich. Przykładem jest tutaj narzędzie Boxcryptor.