5 technologii przyszłości wg Intela

Dzięki imprezom Research@Intel Day, organizowanym corocznie przez Laboratoria Intela, możemy dowiedzieć się nieco więcej na temat najnowszych badań prowadzonych w intelowskich kuźniach technologicznych pomysłów. Nie inaczej jest w tym roku.


Research@Intel Day 2011 to już 9. z rzędu impreza, na której inżynierowie firmy Intel mogą pochwalić się swoimi najciekawszymi pomysłami na technologie przyszłości. Justin Rattner, główny dyrektor ds. technologii w koncernie przedstawił w tym roku ponad 35 innowacyjnych produktów badawczych, opracowywanych przez różne działy Intela wspólnie z partnerami akademickimi i branżowymi. Projekty obejmowały takie dziedziny jak wizualne przetwarzanie danych, zabezpieczenia i uwierzytelnianie, wrażenia użytkownika i technologie bazujące na chmurze obliczeniowej.

Oto - naszym zdaniem - najciekawsze z nich.

Bezprzewodowa technologia wykrywania energii

Wireless Energy Sensing Technology (WEST) - urządzenie, które w oparciu o ustalone wzorce ustala, kiedy włączają się i wyłączają różne domowe urządzenia elektryczne. Umożliwia to użytkownikowi lepsze zarządzanie zużyciem energii.

"Magiczne lustro"

Wirtualny asystent w zakupach. Klient zyskuje swojego cyfrowego awatara, przymierzającego kolejne ubrania i śledzącego ruchy człowieka w czasie rzeczywistym.

"Magiczne lustro" Intela - wirtualny konsultant ds. mody i ubioru

"Magiczne lustro" Intela - wirtualny konsultant ds. mody i ubioru

"Sterowalny" dźwięk

Sferyczne głośniki, które nie tylko zapewniają najlepszą reprodukcję dźwięku, ale równie dynamiczne, sterowalne brzmienie analogicznie do tradycyjnych, akustycznych instrumentów muzycznych.

Zaawansowane uwierzytelnianie

Zaufane urządzenie klienckie zabezpieczy przed kradzieżą tożsamości, wykorzystując do tego zaawansowane techniki uwierzytelniania i wykrywania obecności użytkownika (m.in. poprzez "lokalne ustalanie tożsamości i potwierdzanie jej za pośrednictwem usług internetowych").

Czy nowe technologie autoryzacji użytkownika zapobiegną kradzieży tożsamości?

Czy nowe technologie autoryzacji użytkownika zapobiegną kradzieży tożsamości?

Automatyczna współpraca

Pomoc w edukacji - uczniowie mogą automatycznie tworzyć współpracujące grupy. Technologia wykrywania zbliżeniowego zlokazluje komputer obok ucznia i pomoże automatycznie utworzyć grupę z innymi uczniami, znajdującymi się w pobliżu. Uczestnicy grupy mogą współpracować nad projektami, brać udział w zabawach edukacyjnych lub współzawodniczyć ze sobą.

Więcej informacji: Intel