5 tys. "empetrójek" w kieszeni

Koncern Toshiba zaprezentował przenośny odtwarzacz plików audio, wyposażony we wbudowany twardy dysk. Przedstawiciele firmy zapewniają, że jest to najmniejsze tego typu urządzenie (tzn. odtwarzacz z twardym dyskiem), dostępne w tej chwili na rynku.

Gigabeat MEG200J wyposażony jest w dysk o pojemności 20 GB - pozwala to na zmagazynowanie do 5 tys. utworów (odtwarzacz obsługuje formaty WMA, MP3 oraz WAV. Urządzenie mierzy 89,5 x 76,5 x 12,7 mm - jest więc wyraźnie mniejsze np. od odtwarzacza iPod firmy Apple. Waga MEG200J to 138 g.

Gigabeat MEG200J

Gigabeat MEG200J

Na przednim panelu odtwarzacza umieszczono niewielki, monochromatyczny wyświetlacz LCD, na którym prezentowane są informacje o zapisanych na dysku plikach, aktualnie odtwarzanym utworze itp.

Przedstawiciele Toshiby zapewniają, że akumulatory, w które wyposażono urządzenie, pozwalają mu na 11 godzin nieprzerwanej pracy. Gigabeat MEG200J komunikuje się z komputerem za pośrednictwem złącza USB 2.0. Odtwarzacz jest kompatybilny z systemami operacyjnymi z rodziny Windows (98 i późniejsze wersje). Cenę urządzenia ustalono na 424 USD.


Zobacz również