50 000 tabletów sprzedanych w niecałe cztery minuty

Czy znacie firmę Xiaomi? To chiński producent elektroniki, który wypuścił dziś swój tablet o nazwie MiPad. I jak chwali się światu, w ciągu niecałych czterech minut (dokładnie 3:59) zamówiło go ponad 50 tysięcy osób.

MiPad nazywany jest złośliwie "odpowiedzią chińczyków na iPada Mini Retina". Jego specyfikacja techniczna prezentuje się następująco: wyświetlacz IPS 7.9-cala (rozdzielczość 2048 x 1536), procesor NVIDIA Tegra K1, 2GB RAM, 16 lub 64GB pamięci z możliwością powiększenia przez port microSD, tylna kamera 8MP, przednia 5MP, moduł 802.11ac oraz akumulator 6700 mAh. System to Android. Tablet dostępny jest w pięciu kolorach, a jego cena to równowartość 240 dolarów, czyli 720 złotych. Poniższy filmik prezentuje go światu.

Xiaomi nie podaje, z jakich krajów przyszły zamówienia, podejrzewa się więc, że w większość nabywców MiPada to klienci z Chin. Skoro padło skojarzenie z Apple, to oczywiście - jak na razie nie ma porównania z milionami sprzedanych iPadów, jednak trzeba przyznać, że początek całkiem niezły.