50 GB rozrywki od Sony

Koncern Sony Pictures Home Entertainment zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty pierwszych filmów, wydanych na dwuwarstwowych płytach Blu-ray o pojemności 50 GB. Przedstawiciele Sony zapowiadają, że filmy te będą charakteryzowały się doskonałą jakością obrazu i dźwięku oraz wyjątkowo licznymi dodatkami.

W pierwszej kolejności na płytach BD-50 wydane zostaną filmy "Click", "Black Hawk Down" oraz "Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby". Ten pierwszy w USA dostępny będzie od 10 października, drugi - od 14 listopada, zaś trzeci - od 12 grudnia.

Wszystkie filmy wyposażone zostaną w rozbudowane, interaktywne opcje dodatkowe - na razie nie podano jednak szczegółowych spisów dodatków.

"Sądzimy, iż klienci, którzy kupują filmy na nośnikach Blu-ray, chcą otrzymywać produkt najwyższej jakości, wyposażony w szereg dodatków i nowych funkcjonalności. Jesteśmy dumni, że jako pierwszy wydawca możemy dostarczyć im filmy na nośnikach o pojemności 50 GB - pozwoliło nam to na zmieszczenia na płycie nie tylko filmu o doskonałej jakości obrazu i dźwięku, ale także wielu materiałów dodatkowych, do których wcześniej konsumenci nie mieli dostępu" - oświadczył David Bishop, szef Sony Pictures Home Entertainment.