50-calowa plazma Samsunga z WiFi

Koreański koncern Samsung zaprezentował nowy telewizor PDP (Plasma Display Panel) o przekątnej ekranu wynoszącej 50 cali. SPD-50P7HDT potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości HD i co ciekawe, wyposażony został w specjalne "centrum AV", czyli urządzenie przekazujące do niego treści ze sprzętu audio-wideo za pomocą transmisji bezprzewodowej.

Samsung SPD-50P7HDT wyposażony został w 50-calowy wyświetlacz, potrafiący wyświetlić obraz w rozdzielczości HD (niestety na razie nie podano o którą "wysoką" rozdzielczość chodzi, nie określono też bliżej żadnych innych parametrów wyświetlania).

50-calowa plazma Samsunga z WiFi

Samsung SPD-50P7HDT

Nie to jednak wydaje się w nowym telewizorze najważniejsze. Wyposażony on został bowiem w specjalne centrum AV, czyli urządzenie do którego możemy podłączyć jakiekolwiek źródło sygnału wideo (np. odtwarzacz DVD). Komunikacja między centrum AV a telewizorem odbywa się bezprzewodowo, za pośrednictwem protokołu WLAN 802.11a. Producent tłumaczy, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż pozwala ono klientom na uniknięcie plątaniny kabli przy telewizorze.

Póki co, nowy Samsung SPD-50P7HDT będzie dostępny wyłącznie na rynku koreańskim w cenie ok. 5000 USD.