50 milionów Nintendo DS w trzy lata

Ostatnie analizy pokazują, że popularne Nintendo DS przekroczyło już poziom 50 milionów sprzedanych egzemplarzy. Warto podkreślić, że konsolka uzyskała ten rewelacyjny wynik w niespełna trzy lata. Szybkość rozchodzenia się NDSów jest zbliżona do tej, jaką osiągnęły iPody firmy Apple.

Tech.co.uk donosi, że prawie 40% DSów rozeszło się na rynku Japonii. Jeśli przyjmiemy tę skalę, to okaże się, że w tym kraju praktycznie co szósty obywatel może pochwalić się swoim handheldem od Nintendo.

Ok, granica 50 milionów pokonana. Pytanie tylko co dalej? Odpowiedź może być tylko jedna - 100 milionów sprzedanych egzemplarzy!

Trzeba jednakże zaznaczyć, że niewielu produktom udało się dobić do tej granicy. Apple potrzebował aż 5 i pół roku na to by sprzedać tyle iPodów. Sony trudziło aż 13 i pół roku na swoimi walkmanami oraz 10 lat by sprzedać 100 milionów sztuk swojej konsoli PlayStation. Z PlaStation 2 poszło już znacznie szybciej i taki sam poziom osiągnięto w niespełna 5 i pół roku.

Jednak Nintendo ma już na koncie taki sukces. Firmie udało się mianowicie sprzedać tyleż samo przenośnych konsol GameBoy w 11 lat. Czy konsola Nintendo DS podąży jej śladem?

Warto jeszcze przypomnieć, że Nintendo DS miało swoją premierę pod koniec 2004 roku. W 2006 japońskie konsorcjum zdecydowało się wypuścić na rynek wersję ulepszoną konsoli, DS Lite.

Swoją drogą ciekawe jak teraz kształtować się będzie poziom sprzedaży konsolki Nintendo. W końcu przecież zakupili ją już wszyscy Japończycy, którzy mieli to zrobić...


Zobacz również