50 milionów sprzedanych egzemplarzy gry Gran Turismo

Sony podało, że gra Gran Turismo osiągnęła kolejny kamień milowy w liczbie sprzedanych egzemplarzy. Pod koniec kwietnia szczęśliwymi posiadaczami którejkolwiek gry z serii było już ponad 50 milionów ludzi na całym świecie.

Gra po raz pierwszy ukazała się w grudniu 1997. Do dziś doczekaliśmy się już sześciu kontynuacji dzieła. Najnowsza, siódma, część nosi nazwę Gran Turismo 5 Prologue i jest ogólnie dostępna od grudnia zeszłego roku.

Gra, na tle innych dostępnych na rynku, wyróżnia się przede wszystkim dużym realizmem rozgrywki. Sony dołożyło starań by nawet odgłosy silnika w pełni odpowiadały tym z rzeczywistości. Co więcej, gra jest dosyć trudna. By zwyciężyć nie wystarczy po prostu dodawać gazu i wyprzedzać samochody które są przez nami.

Pierwsza część gry sprzedała się w ilości 10.85 miliona sztuk. Potem, sporym sukcesem okazały się Gran Turismo 3 A-Spec oraz Gran Turismo 4 (odpowiednio 14.89 oraz 10.06 milionów sprzedanych sztuk). Najnowsza odsłona gry, Gran Turismo 5 Prologue, może się na razie pochwalić ponad dwoma milionami ściągnięć (jest ona dostępna w Internecie).

50 milionów już jest! Życzymy dalszych sukcesów.