50 mln lustrzanek Canon EOS. Na horyzoncie "pełnoklatkowy" model EOS-1D X

Firma Canon poinformowała, że wyprodukowała już ponad 50 milionów lustrzanek z serii EOS. Zapowiedziała również "pełnoklatkowy" model EOS-1D X.

Canon ma powody do świętowania. Poinformował bowiem właśnie, że wyprodukował już ponad 50 milionów analogowych i cyfrowych lustrzanek z serii EOS (Electro Optical System).

Japoński producent zapowiedział również, że pod koniec marca przyszłego roku wprowadzi na rynek "pełnoklatkową" cyfrową lustrzankę noszącą oznaczenie EOS-1D X. Urządzenie zostanie wyposażone w 18,1-megapikselową matrycę CMOS, dwa procesory obrazu DIGIC 5+ (są one 14x szybsze od procesorów DIGIC 4), 3,2-calowy wyświetlacz LCD oraz możliwość nagrywania filmów Full HD i zmiany czułości w zakresie ISO 100 - ISO 51200 (z możliwością podbicia do ISO 204800).

Warto dodać, że użytkownik aparatu otrzyma też do dyspozycji system czyszczenia matrycy Ultrasonic Wave Motion Cleaning (UWMC), system detekcji twarzy EOS iTR AF (Intelligent Tracking and Recognition Auto Focus), 61-punktowy AF, tryb zdjęć seryjnych pozwalający na ich rejestrowanie z prędkością do 14 kl/s oraz port gigabit Ethernet. Co więcej, będzie również mógł w razie potrzeby skorzystać z opcjonalnego odbiornika GPS i interfejsu Wi-Fi.

EOS-1D X został wyceniony na 6800 USD.