50 nowych gier 3D na Playstation 3

Sony przewiduje, że do 2014 roku, 40% sprzedawanych telewizorów będzie odbiornikami trójwymiarowymi. Właśnie dla ich nabywców szykowane są gry działające w stereoskopowym 3D.

Sony ogłosiło, iż pracuje nad ponad pięćdziesięcioma grami 3D na Playstation 3, a liczba ta ma wkrótce jeszcze wzrosnąć. Prawie połowa z nich tworzona jest w wewnętrznych studiach japońskiej firmy. Choć w chwili obecnej nie znamy jeszcze tytułów wszystkich tych produkcji, to wiadomo, że są wśród nich znakomicie zapowiadające się Gran Turismo 5 (dziś premiera), strzelanka Killzone 3 oraz zręcznościowe wyścigi MotorStorm: Apocalypse. Na pewno zobaczymy też w 3D mniejsze gry sprzedawane w usłudze sieciowej Playstation Network.

Na łamach magazynu Develop na temat trójwymiarowej ofensywy wypowiedział się Mick Hocking, szef Sony Computer Entertainment Europe. "Oglądanie poziomu zainteresowania technologią 3D ze strony naszych deweloperów, jest bardzo przyjemną rzeczą. Niektóre z gier to naprawdę mocne marki. To naprawdę dobry znak wskazujący, iż branża wspiera nasze przesłanie mówiące o tym, że 3D jest kluczowym elementem dla przyszłości konsol. (...) Dzięki niemu może o wiele lepiej ocenić odległość dzielącą nas od zakrętu, z większą pewnością umiejscowić swój samochód na torze czy ocenić prędkość swojej maszyny" - komentował Hocking.

Nabywcy telewizorów 3D i posiadacze konsol Playstation 3 mogą więc być pewni, że Sony robi co może, by dostarczać im treści wykorzystujące coraz bardziej popularną technologię. W przeciągu trzech lat 40% odbiorników sprzedawanych na całym świecie obsługiwać ma - zdaniem Sony - obsługiwać gry i filmy 3D.