500 tysięcy kont Zoom'a dostępnych w sprzedaży w Dark Webie

Aż chciałoby się rzec "a nie mówiłem?" Konta Zoom'a już krążą po Dark Webie. Do sprzedaży udostępniono aż pół miliona kont z wielu części świata.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że dane użytkowników Zoom'a mogą krążyć po Dark Webie. Teraz sprawa stała się jeszcze poważniejsza. Okazuje się, że w Dark Webie można kupić 500 tysięcy shakowanych kont Zoom, które stały się masowo sprzedawanym towarem na forach hakerskich.

500 tysięcy kont Zoom'a dostępnych w sprzedaży w Dark Webie

Źródło: zoom.com

Według portalu BleepingComputer, który rozmawiał z firmą Cyble zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym, obecnie do sprzedaży wystawiono ponad 500 tysięcy referencyjnych kont Zoom, które wydają się pochodzić z wcześniejszych ataków hakerskich.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Z Fold 4 z mocnym zestawem aparatów!
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [24.03.2023]
  • 9 sposobów na ochronę tożsamości online

Eksperci z Cyble zauważyli 1 kwietnia 2020 roku, że są w stanie kupić 530 tysięcy kont na Zoom po cenie hurtowej 0,002 dolara za konto. Co ciekawe niektóre konta rozdawane są za darmo.

Dane, jakie znajdują się na sprzedawanych kontach Zoom to adres e-mail użytkownika, hasło, osobisty adres URL spotkania oraz klucz jego gospodarza - sześciocyfrowy kod pin powiązany z kontem osoby, która utworzyła spotkanie. Niektóre z tych danych należą do znanych firm, w tym Chase'a i Citybanku.

To już kolejny raz z rzędu w ciągu ostatnich kilkunastu dni, kiedy Zoom zalicza potężną wpadkę związaną z bezpieczeństwem i ochroną prywatności swoich użytkowników.

Dane użytkowników aplikacji Zoom nie pierwszy raz trafiły do Dark Web'a. Już wcześniej w sprzedaży pojawiały się konta w znacznie mniejszych ilościach. Wyciek tak dużej ilości kont to już poważny problem, z którym właściciele Zoom'a muszą się zmierzyć.

Konta sprzedawane w Dark Webie mogą posłużyć do trollingu, ale także do podsłuchiwania i kradzieży tożsamości.

Dzięki nowym kontom może okazać się, że Zoomboombing powróci. Zoom wprowadził co prawda zabezpieczenia, ale nie działają one gdy znamy dane konta Zoom.

Prezes Zoom ogłosił, że przez najbliższe trzy miesiące programiści skupią się na poprawianiu błędów i łataniu luk związanych z bezpieczeństwem oraz polityką prywatności użytkowników.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Tab S6, który pozwoli na wygodne prowadzenie wideorozmów.

Źródło: mashable.com